Sposoby na aksamitne dłonie

Wypielęgnowane i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Skóra dłoni non stop narażona jest na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, dlatego też często bywa przesuszona i ulega zniszczeniu. Jak zadbać o jej prawidłową kondycję? Oto kilka porad.

Sposoby na aksamitne dłonie

Sposoby na aksamitne dłonie


Skóra na dłoniach jest wyjątkowo cienka, dlatego tak ważne jest aby odpowiednio o nią zadbać, tym bardziej, że powoli zbliża się okres niskich temperatur a tego nasze dłonie wyjątkowo nie lubią.

Krem to podstawa w pielęgnacji dłoni. Jeśli Twoja skóra na dłoniach ma tendencje do wysuszania, stosuj krem kilka razy dziennie a już na pewno po każdym myciu rąk. Woda bardzo wysusza nasze dłonie dlatego aplikacja kremu po to niemalże obowiązek.

Peeling stosujemy nie tylko do ciała. W peelingi przeznaczone do pielęgnacji dłoni zaopatrzysz się w sklepie kosmetycznym ale bez problemu możesz wykonać je sama w domu. Łyżka cukru plus miód, mieszamy i gotowe - proste, prawda? Peeling dłoni sprawia,że skóra jest cudownie aksamitna w dotyku a składniki odżywcze z kremów i maseczek wchłaniają się jak gąbka.

Kolejnym zabiegiem jaki możesz wykonać w domu jest kąpiel z nagietka. Napar studzisz a natępnie w jeszcze ciepłym moczysz swoje dłonie przez ok 10 minut. Po kąpieli  bardzo delikatnie osuszasz dłonie ręcznikiem i wsmarowujesz sporą warstwę kremu odżywczego. taki zabieg najlepiej wykonać wieczorem.  Na nakremowane dłonie nałóż bawełniane rękawiczki. Rano skóra będzie bajecznie miękka i delikatna!

Pamiętaj! Nasze dłonie są bardzo delikatne. Dbaj o nie każdego dnia. Chroń nie przed zimnem i detergentami zakładając rękawiczki, kremuj i nawilżaj a skóra Twoich dłoni będzie gładka o ładnym kolorycie.


Sposoby na aksamitne dłonie

Sposoby na aksamitne dłonie


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Czwartek 26.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×