Sposoby na cellulit

Cellulit, zmartwienie większości kobiet. Od lat staramy się go pozbyć, ukryć, złagodzić... Ale czym dokładnie jest ta przykra przypadłość?

Sposoby na cellulit

Sposoby na cellulit


Cellulit (błędnie nazywany celulitem lub cellulitisem, który oznacza schorzenie tkanki łącznej wymagające leczenia) to nic innego jak źle rozłożona tkanka tłuszczowa pod skórą kobiety, która uwidacznia się w postaci wzgórków i nierówności na ciele.


Skóra dotknięta tym problemem jest pofałdowana i mało sprężysta. Wygląd jej przypomina skórę od pomarańczy, stąd nazwa - skórka pomarańczowa.

Niestety cellulit to praktycznie tylko kobieca dolegliwość związana z wytwarzanymi przez nasze ciało estrogenami oraz większą ilością tkanki tłuszczowej niż u mężczyzn, przez co nasz "tłuszczyk" ma tendencję do formowania się w nierówne grudki. Pomarańczowa skórka lubi zajmować uda (szczególnie tylną część), brzuch, pośladki i ramiona.

Jak walczyć z cellulitem?

Sposobów na cellulit jest wiele... i większość nieskutecznych. Wszystkie balsamy ujędrniające, masażery, zabiegi typu roll-on wprawdzie pomagają w zwalczaniu pomarańczowej skórki, ale cudów nie ma. Najlepszym sposobem jest zmiana diety: zaprzestanie solenia, picie dużej ilości wody mineralnej, najlepiej niegazowanej (co najmniej 1,5 litra dziennie), ograniczenie, lub najlepiej wyeliminowanie, spożycia kawy i czarnej herbaty i ćwiczenia, które pomogę zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej.

Ćwiczenia natomiast wymagają systematyczności i wytrwałości. Ale dla chcącego nic trudnego, prawda? Najlepsze w zwalczaniu pomarańczowej skórki są ćwiczenia, które angażują wszystkie partie mięśni tj. bieganie, pływanie itd. Jeżeli nie mamy czasu na godzinny jogging lub codzienne dojazdy na basen, w domowym zaciszu pomogą nam przysiady i różne ich kombinacje: z piłką między nogami, przysiady z szeroko rozstawionymi nogami i tym podobne kombinacje. Na efekty będzie trzeba poczekać. Pierwsze pojawią się po ok. miesiącu, ale ćwicząc systematycznie można liczyć na na prawdę jędrne i gładkie uda.

Przeczytaj również:

Migdałowy peeling do ciała

Cukrowy peeling do ciała

Kokosowy peeling do ciała


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Czwartek 26.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×