Sposoby na cienie pod oczami

Zastanawiasz się, czym najlepiej tuszować cienie pod oczami? Skorzystaj z naszych porad!

Sposoby na cienie pod oczami

Sposoby na cienie pod oczamiCienie pojawiają się pod oczami najczęściej z powodu zmęczenia, stresu, długiej pracy przy monitorze komputera lub nieprzespanej nocy.

Twarz z zaciemnioną okolicą oka wydaje się zmęczona, szara, mało atrakcyjna, dlatego też poleca się stosowanie kremów korygujących i korektorów osobom z zasinioną okolicą oczu.

Najrozsądniej jest się zająć usunięciem przyczyny powstawania cieni tzn. zacznijmy się wysypiać, zdrowiej odżywiać i oczywiście więcej przebywać na świeżym powietrzu. Polecam także robienie okładów na oczy, chociażby z plasterków ogórka, herbaty czy płatków kolagenowych.

Jeżeli jednak te sposoby nie pomagają, lub musimy szybko zlikwidować problem, na delikatnej skórze wokół oczu użyj lekkiego korektora pudrowego lub płynnego, np. rozświetlającego.

Korektory kamuflujące to kosmetyki w określonym kolorze, których dosyć ciężka konsystencja sprawia, że doskonale kryją wszelkie przebarwienia Najbardziej naturalny efekt osiągniesz poprzez użycie korektora w odcieniu, który jest maksymalnie zbliżony do koloru reszty twarzy, lub w odcieniu nieco jaśniejszym niż nasza skóra. Kosmetyk zbyt jasny wydobędzie z podkówek szarość, co jeszcze pogłębi objawy zmęczenia i zasinienia.

Jeśli cienie pod oczami są bardzo mocne w odcieniu fioletowym, pokryj je korektorem w kolorze żółtym.
Nakładamy go punktowo na dolną i górną powiekę aż pod linię rzęs i delikatnie wklepujemy od wewnętrznego do zewnętrznego kącika aż do wchłonięcia. Im bardziej treściwa konsystencja korektora tym bardziej jest on kryjący, ale tym samym bardziej obciąża powiekę. Dlatego najlepiej użyć płynnego korektora lub lekko kremowego.

Korektor w sztyfcie jest zbyt twardy i suchy, więc będzie osadzać się w załamaniach skóry, uwydatniając zmarszczki. Przyda ci się także odpowiedni krem na okolicę oka, gdyż skóra pod oczami musi być dobrze nawilżona.Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork|
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 22.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×