Sposoby na gładkie i lśniące włosy

Co zrobić, żeby włosy były lśniące i gładkie, a przy tym nieoklapnięte?

Sposoby na gładkie i lśniące włosy

Sposoby na gładkie i lśniące włosy


Na stan naszych włosów wpływa wiele negatywnych czynników, takich jak m.in. zanieczyszczenie powietrza, mróz, słońce, słona woda czy nieodpowiednia pielęgnacja. Te elementy sprawiają, że nasze włosy są suche, przyklapnięte i pozbawione blasku. Po wakacjach czy po zimie należy wzmocnić pielęgnację o silne maski regeneracyjne, ale również w ciągu całego roku należy stawiać na dobrej jakości kosmetyki do włosów.


Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Te najlepsze stworzone są ze składników naturalnych, które uzupełniają zniszczoną strukturę włosa, a nie jak te z niższej półki, które składają się z silikonu i jedynie oblepiają włosy, dając jedynie poczucie, że fryzura jest gładka. W zależności od problemu włosów profesjonalne marki dzielą swoje produkty technologicznie tak, by można było łączyć ze sobą linie. Dlatego wybieramy np. szampon dodający objętości, aby uniósł nam odrobinę włosy i odżywkę wygładzającą, którą nakładamy na 3-5 min na końce.

Po osuszeniu ręcznikiem włosów, robiąc przedziałki, spryskujemy skórę głowy pianką w sprayu unoszącą włosy u nasady, a w długości można wgnieść krem wygładzający, który jednocześnie będzie ochraniał strukturę włosa przed ciepłem suszarki, a późnej prostownicy. Następnie suszymy włosy i używamy okrągłej szczotki. Jeśli sobie z nią nie radzimy, można wykorzystać dowolną szczotkę, na przykład tzw. szkieletową, ale wtedy proponujemy suszyć włosy, trzymając głowę w dół.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Jeżeli włosy wciąż są nieco napuszone, pasmo po paśmie przeciągamy je prostownicą. Fryzura powinna być gładka, ale nie przyklapnięta. Aby uzyskać bardziej lśniący efekt, należy jeszcze spryskać włosy lekkim lakierem lub mgiełką, które dodatkowo nabłyszczą fryzurę.

ID galerii:988Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z Warszawy


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 04.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×