Sposoby na piegi

Mężczyźni twierdzą, że kobiety z piegami są bardziej atrakcyjne i seksowne. Jednak, aby cieszyć się tym urodowym atutem, musisz o nie odpowiedni zadbać. Podpowiadamy, jak to zrobić!

piegi

Piegi to małe, ciemne plamki, które pojawiają się na twarzy, dekolcie, plecach i wielu innych miejscach na skórze. Ich występowanie spowodowane jest przez szybką syntezę melaniny (jest to barwnik, który pojawia się na skórze). Najczęściej piegi mają osoby posiadające bardzo jasną karnację. Ich pojawianie się jest również często uwarunkowane genetycznie.

Jeżeli tak jak spora część Pole jesteś posiadaczką piegów, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że wymagają one szczególnej pielęgnacji oraz ochrony. Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy słońce delikatnie muskając Twoją twarz może im nieco zaszkodzić!

Pokochaj swoje piegi!

Wiele kobiet, które mają twarz pokryta piegami każdego dnia skrupulatnie maskuje je za pomocą podkładów i mocno kryjących fluidów. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie! Według najnowszych amerykańskich badań, znaczny odsetek mężczyzn, który brał udział w badaniu na temat kobiecych typów urody, wskazał pieguski jako seksowne oraz bardziej pewne siebie od pozostałych dziewczyn. Zatem od dzisiaj postaw na naturalność.

Jak dbać o piegi?

1. Jeżeli zależy Ci na rozjaśnieniu piegów, poszukaj w aptece specjalnych kremów, które pozwolą Ci nieco rozbielić ciemne plamki.

2. Pomóc sobie możesz się również domowymi sposobami. Proponujemy Ci wykonanie skutecznej maseczki z mąki ziemniaczanej. Do jej zrobienia potrzebujesz kilku łyżeczek mąki ziemniaczanej oraz wody utlenionej 3%. Wymieszaj oba składniki dokładnie ze sobą. Następnie tak przygotowaną "papkę" nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw, aż maseczka stanie się krucha. Następnie zmyj ją dokładnie wodą.

3. Pamiętaj również o ochronie piegów podczas opalania. Jeżeli jesteś posiadaczką bardzo jasnej karnacji, połóż na twarz filtr 50 SPF, czyli tzw. bloker.
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Czerwone usta do pracy?

Ratunku! Moje oczy są czerwone

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 14.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×