Sposoby na podrażnienia po depilacji pach

Depilacja chyba nigdy nie wyjdzie z mody, lecz często towarzyszą temu niekomfortowe dolegliwości. Zobaczcie, jak sobie z nimi radzić.

Sposoby na podrażnienia po depilacji pach

Sposoby na podrażnienia po depilacji pach


Zaczerwienienia oraz pieczenie skóry po wykonanej depilacji to zmartwienie większości osób. Do najczęstszych metod wykonania tego zabiegu należy golenie za pomocą maszynki oraz kremów do depilacji, zatem podrażnienia są skutkiem zdzierania naskórka przez ostrze, lub działaniem ostrych substancji chemicznych, które mają za zadanie zmiękczenie włosów i ich usunięcie.

Możemy sobie pomóc w złagodzeniu tych dolegliwości przez np. stosowanie kosmetyków łagodzących, czyli zawierających alantoinę, aloes, rumianek, czy pantenol. Bardzo ważna jest również odpowiednia higiena depilowanych miejsc, ponieważ podrażnione miejsca są idealne do zagnieżdżenia bakterii, co skutkuje stanem zapalnym, przy którym potrzebne będzie leczenie antybiotykami.

Sposoby na podrażnienia po depilacji pach

Sposoby na podrażnienia po depilacji pach


Skutkiem depilacji są również wrastające włoski, które są zbyt słabe aby wydostać się poza skórę, dlatego też zaczynają wrastać wgłąb, co nieestetycznie wygląda, jak też prowadzi do mocnego uczucia swędzenia oraz stanów zapalnych, a ponieważ w celu ich usunięcia często próbujemy je podważyć np. igłą, czy wyciskać, bardzo łatwo o powstanie małych wylewów, a w efekcie końcowym przebarwień skóry. W celu uniknięcia tego typu sytuacji najlepiej stosować peelingi myjące czy szorstką myjkę. Wrastające włoski zazwyczaj są skutkiem depilacji za pomocą depilatorów, czy pęsety.

Po depilacji możemy niestety borykać się również z zakażeniem mieszków włosowych, co jest skutkiem wniknięcia bakterii, lub właśnie wrastania włosków. Aby zahamować rozwój infekcji, należy przecierać zmienione miejsca środkiem przeciwzapalnym.

Bezpośrednio po depilacji pamiętajcie aby unikać dużego wysiłku fizycznego, ponieważ pachy należą do najbardziej pocących się części naszego ciała. Unikajcie także antyperspirantów z zawartością alkoholu, który dodatkowo wysusza i podrażnia skórę, a także sięgnijcie po ubrania z materiałów przepuszczających powietrze, np. bawełny.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 13.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Ja również nabawiłam się zapalenia skóry i wyleczyłam się Balsamem Q
Dodano: 2015-05-08 14:39:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Niestety nabawiłam się raz takiego zapalenia że na jednym antybiotyku się nie skończyło. Teraz w razie jakiegoś choćby najmniejszego zaczerwienienia stosuję od razu Sudocrem i mija szybko. Super maść.
Dodano: 2014-08-16 22:51:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
*pociąć ; ) ja stosuję żel z arniką, w aptece są takie marki Flos Lek.
Dodano: 2014-07-03 22:33:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
oj zdarzyło mi się potnąć pachę......
Dodano: 2014-06-13 13:18:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×