Sposoby na rozdwajające się końcówki

Jak walczyć z problemem rozdwajających się końcówek włosów radzi Olga Sobocińska, Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce.

włosy


To bardzo częste pytanie wśród klientek mojego studia. Ja zwykle odwracam pytanie i kieruję je do osoby, która je zadała: jak ona walczy z rozdwajającymi się końcówkami. Odpowiedź w 99% przypadków jest jedna: używam jedwabiu.
I tu na chwilę chciałabym się zatrzymać przy tych słynnych tzw. jedwabiach do włosów. Drogie Panie, większość olejów (zwanych jedwabiem) oparta jest na bazie silikonów, które są trudno rozpuszczalne w jakimkolwiek szamponie. Silikony to oleiste substancje dające uczucie złudnego nawilżenia. Dzięki nim włos się błyszczy, przez co uważamy, że włosy są nawilżone. Usunięcie silikonów z włosów jest możliwe tylko za pomocą bardzo silnych detergentów. Nieusunięcie ich szamponem skutkuje "oblepieniem" włosa i zablokowaniem dostępu odżywkom i substancjom nawilżającym w nich zawartym. Jest oczywiście kilka produktów w formie serum zawierających "dobre", łatwo rozpuszczalne silikony i takich tylko używam.

Także popularne jedwabie nie pomagają rozdwajającym się końcówkom, wręcz przeciwnie. Moja recepta na taki problem jest jasna: maska oparta na substancjach silnie odbudowujących i zamykających łuskę włosa. Taki produkt stosujemy na końce podczas mycia włosów. Ważne, by pamiętać o odsączeniu włosów po myciu (i odciśnięciu w ręcznik), zanim maskę na nie nałożymy. Nie rozcieńczymy wówczas maski i nie osłabimy jej działania.
Często jedynym wyjściem jest podcięcie włosów. Jeśli łodyga jest tak naruszona, że żaden, nawet najsilniejszy produkt nawilżający i regenerujący, nie zdaje egzaminu, w ruch idą nożyczki.

Nie powinniśmy także na siłę prostować końcówek – "sklejanie" ich prostownicą pomaga wizualnie na chwilę, ale przede wszystkim dodatkowo wysusza końce i łamie ich większą część.  W sprzedaży są już bardzo dobre kremy wygładzające, które likwidują odstające kosmyki i wygładzają pokruszone końce. Zawsze jednak dopytajmy się, czy dany produkt nie ma w składzie tych złych silikonów.

I drogie panie – jak zawsze najważniejsza jest profilaktyka, regularne dbanie o nawilżenie włosów, regularne podcinanie końców, delikatne rozczesywanie włosów, gdy są już wysuszone, nigdy, gdy mokre. Niedopuszczenie do pojawienia się rozdwojonych końcówek daje nam przywilej nietracenia czasu na czytanie takich artykułów.




Olga Sobocińska













Ekspert MilionKobiet.pl: Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce



Przeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu










Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 23.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
dobre rady
Dodano: 2012-04-23 20:00:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×