Sposoby na rozszerzone pory

Zarówno tłusta cera, jak też np. problemy z trądzikiem są przyczyną rozszerzonych porów. Podpowiadamy Wam jak sobie z nimi radzić!

Sposoby na rozszerzone pory

Sposoby na rozszerzone pory
Nadmiernie rozszerzone pory są wynikiem wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Bez prawidłowej pielęgnacji skóry, pory będę się powiększać. Przedstawiamy Wam sposoby, jak sobie z nimi radzić.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dokładne oczyszczanie twarzy. Peelingi oraz żele myjące odgrywają duże znaczenie w pielęgnacji, gdyż walczą z zaskórnikami, które przyczyniają się do powiększenia porów, natomiast złuszczanie m.in. czyści pory.

Z pomocą przyjdą także ziołowe toniki z cyną oraz alkoholem, które doskonale odświeżą skórę, jednak powinny na nie uważać osoby z wrażliwą skórą.

Ponadto należy pamiętać o stosowaniu kremów o lekkiej konsystencji. Obecnie dostaniemy kremy przeznaczone specjalnie do skóry z rozszerzonymi porami.

Pomocne będą także maseczki z zielonej glinki, które możesz samodzielnie wykonać w domu, lub zakupić gotowe.

W makijażu sprawdzi się podkład mający płynną konsystencję, natomiast warto unikać pudru oraz różu w kamieniu, jak również kosmetyków rozświetlających, ponieważ mogą one uwydatniać rozszerzone pory. Warto sięgnąć po  pudry o sypkiej konsystencji z naturalnymi minerałami, które zmniejszą produkcję sebum.


Źrodło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 02.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×