Sposoby na suszarkę z dyfuzorem

Jak mogę praktycznie wykorzystać suszarkę z dyfuzorem?

Sposoby na suszarkę z dyfuzorem
Sposoby na suszarkę z dyfuzorem


Dyfuzor
to specjalna nakładka na suszarkę, która rozprasza powietrze na dużą przestrzeń i w różnych kierunkach. Dyfuzor służy głównie do zwiększania objętości, podnoszenia włosów od nasady, aktywowania skrętu. Może być stosowany do różnej długości włosów. Podpowiem jak używać dyfuzora w bardziej kreatywny sposób.

Kliknij i zobacz modne fryzury na jesień!

Włosy krótkie

Modny obecnie bałagan we włosach można łatwo uzyskać kładąc na mokre włosy krem do kontrolowanego nieładu, następnie zgniatając je w dłoni na całej powierzchni i suszyć dyfuzorem przykładając jego wypustki do głowy. Ułożenie dyfuzora zmieniamy co kilka sekund. I tak aż do wyschnięcia włosów.

Kolejny ciekawy trend to poniesione do góry loki z krótko wystrzyżonym tyłem lub mocno podpiętą długością. Wówczas kierujemy głowę do dołu, wgniatamy żelową piankę aktywującą skręt, wkładamy pukiel włosów do dyfuzora i dociskamy go lekko do głowy. Suszymy lekkim powietrzem do wyschnięcia danego pukla i delikatnie wyjmujemy dyfuzor. I tak postępujemy z wszystkimi włosami na czubku głowy.

Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Włosy półdługie i długie proste

Jeśli masz proste lub lekko podatne włosy i zależy Ci na bałaganie i objętości, spryskaj równomiernie i obficie wilgotne włosy sprayem z efektem wody morskiej, nachyl głowę w dół, zgnieć wybrany pukiel włosów w dłoni i w takiej formie dokładnie włóż go do dyfuzora. Dociśnij dyfuzor do głowy i susz delikatnym powietrzem aż do wyschnięcia danej partii. Czynność powtórz na pozostałych włosach, po czym energicznym ruchem odchyl głowę do góry. Uformuj fryzurę dłońmi. To bardzo modny, wygodny i efektowny styl. Taką samą czynność można wykonać w przypadku włosów długich.

Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą!

Płaska głowa z tyłu

To problem większości moich klientek. Zrównoważenie profilu nie musi być trudne, wystarczy by właśnie w tej części wysuszyć włosy dyfuzorem. W tym celu odchylamy głowę do tyłu (patrzymy się na sufit), spryskujemy włosy sprayem do podnoszenia włosów od nasady i suszymy od spodu suszarką z dyfuzorem, lekko ruszając głową w trakcie suszenia. Suszenie kończymy podmuchem zimnego powietrza.

Włosy kręcone i falowane

Dobry produkt do włosów kręconych i dyfuzor to gwarancja świetnego wyglądu włosów kręconych i falowanych. Jeśli chcesz zmniejszyć objętość loków, nałóż krem wygładzający lub krem grupujący loki, skręć pukle wokół palca i takie skręty włóż do dyfuzora. Dociśnij go do głowy i susz taką partię do momentu wyschnięcia.

Jeśli masz problem z delikatnymi włosami, które kręcą się jedynie na końcach, zastosuj spray z efektem wody morskiej bądź spray aktywujący skręt włosa na nasadę włosów, pochyl głowę mocno do dołu i susz włosy od nasady, używając dyfuzora.


Więcej na temat modnych fryzur znajdziesz tutaj!

Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!

ID galerii:640

Olga Sobocińska


Ekspert MilionKobiet.pl
Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 19.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×