Sposoby na zdrowe włosy

Zastanawiasz się, co powinnaś jeść, aby Twoje włosy były w dobrej kondycji? Skorzystaj z naszych porad i przekonaj się sama!

Sposoby na zdrowe włosy

Sposoby na zdrowe włosyAby nasze włosy utrzymać w dobrej kondycji, dobrze jest urozmaicić naszą dietę o takie składniki odżywcze jak: biotyna (obecna w orzechach, żółtkach jaj, szpinaku, pomidorach), kwas foliowy (obecny w kapuście włoskiej, pomarańczach, brukselkach, pietruszce), witamina B6 (obecna w ziemniakach, produktach zbożowych, mięsie z piersi indyka, kaszy gryczana), witamina B12 (obecna w rybach: np. szczupaki, makrele, królikach, cielęcinie, jajach.

Co więcej, powinniśmy jeść białko o małej zawartości tłuszczu, np. kurczaka, chude czerwone mięso, ziarna strączkowe, mleko. Bardzo istotne dla naszych włosów jest spożywanie kwasów omega 3, których źródłem są również  ryby np. łosoś. Kolejnym ważnym krokiem do uzyskania zdrowszej kondycji włosów jest spożywanie codziennie zalecane minimum witaminy C (świeże warzywa i owoce), ponieważ wspomaga ona przyswajanie żelaza, które jest bardzo ważne dla włosów.

A żelazo znajdziemy w zielonych warstwach liściastych, rodzynkach. Staramy się unikać słodyczy, mocnej kawy i herbaty. Dodatkowo pamiętamy o przyjmowaniu 5 posiłków dziennie.
iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 06.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
malami01
Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. To absolutnie jeden z podstawowych atrybutów kobiecości.
Dodano: 2014-11-30 12:35:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×