Stop elektryzującym się włosom

Co robić, aby włosy przestały się elektryzować radzi Olga Sobocińska,Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce.

Stop elektryzującym się włosom

Stop elektryzującym się włosom


Najprościej mówiąc: poświęcić im 5 minut więcej niż zazwyczaj! Nic trudnego, a jednak…  Włosy różnie reagują na zaniedbania ich właścicieli – raz się kruszą, innym razem szybciej "gubią" kolor, albo właśnie buntują się w postaci elektryzowania się.

To najbardziej niepożądany stan. Najczęściej pojawia się w okresie zimowym , gdy mamy do czynienia z czapkami oraz różnicą temperatur. Ale jak zauważyłam w swoim salonie, także okres wiosenno-letni przysparza nam tego problemu.
I zwykle pomaga jedno – chwila poświęcona naszym włosom. Bez względu na rodzaj włosa, jeśli waszym problemem jest elektryzowanie się włosów, spróbujcie zrobić po kolei to, o czym napiszę poniżej: Rozczesywanie – zanim przystąpimy do mycia włosów, rozczesujemy je na sucho. Są wówczas mniej wrażliwe, nie niszczymy ich tak mocno jakbyśmy rozczesywali je mokre.

Mycie włosów
– zanim nałożycie szampon, dokładnie spłuczcie włosy z zanieczyszczeń. Dopiero potem umyjcie włosy, koniecznie szamponem nawilżającym. Stosujcie go do tej pory, dopóki problem z elektryzowaniem nie minie. Potem możecie zmienić szampon na ten do objętości bądź na przykład nadający teksturę.  Delikatne masowanie włosów w momencie mycia to idealny sposób na poprawienie ukrwienia skóry. Jeśli macie problem z przetłuszczającą się skórą, masaż powinien opierać się na bardzo lekkim gładzeniu skóry. Nie drap skóry – uciskaj ją opuszkami. A włosy masuj lekko i z pełnym uczuciem. Spłukanie szamponu to też istotna czynność. Jeśli zrobimy to niedokładnie – włos będzie matowy i zrobi się szybko nieświeży.

Odżywienie włosów jest kluczowym elementem w codziennej pielęgnacji. Bez względu na rodzaj włosa powinien być on odżywiany produktami odpowiednimi do jego rodzaju. Zanim nałożymy odżywkę lub maskę na mokre włosy, powinniśmy je odsączyć z nadmiaru wody. W przeciwnym razie produkt rozcieńczymy i pielęgnacja nie będzie skuteczna. Pamiętajmy, że ze względu na to, iż włos ma właściwości kapilarne, nie musimy nakładać odżywki na całe włosy, a tylko na 3/4 ich długości (pomijając kilka centymetrów od nasady).

W tym momencie musimy zawierzyć producentowi odżywki i pozostawić ją na czas, jaki jest opisany przez producenta. Spłukujemy dokładnie z całej długości. Osuszanie włosów to też bardzo istotna czynność, która źle wykonana prowadzi do uszkodzeń włosów i tym samym do szybszej utraty wilgotności i elektryzowania się. Zadbajmy o to, by włosy same oddały wilgoć w ręcznik. Nie trzyjmy włosów.

Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl

Olga Sobocińska

Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce


Przeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 28.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×