Szybka zmiana makijażu

Zdarza Ci się, że nie masz czasu na zmianę makijażu z dziennego na wieczorowy? Przedstawiamy jak szybko dokonać tej zmiany.

Szybka zmiana makijażu

Szybka zmiana makijażu


Czasami zdarza się tak, że śpieszymy się na przyjęcie czy imprezę i nie mamy wystarczająco dużo czasu na dopracowanie swojego wyglądu, gdyż szybkie tempo dnia codziennego i zwykłe obowiązki nie dają nam takiej możliwości. Przed przystąpieniem do korekty makijażu dobrze jest za pomocą wacika usunąć wszystkie pozostałości po kredce czy eyelinerze, a także zmywamy rozmazaną szminkę.

Na początek zajmiemy się skórą twarzy. Do świecących partii skóry przykładamy matujące bibułki i oczyszczamy ją z nadmiernej ilości tłuszczu. Oceniamy też w jakim stanie jest podkład nałożony kilka godzin wcześniej - jeśli w niektórych miejscach nieco się wytarł, delikatnie uzupełniamy ten kosmetyk. Jeżeli skóra pod oczami posiada zaczerwienienia, pokrywamy ją niewielką ilością korektora. Podkład utrwalamy sypkim pudrem, a odrobina rozświetlacza nałożonego na szczyty kości policzkowych sprawi, że twarz wyglądać będzie na świeżą i wypoczętą.

Szybka zmiana makijażu

Szybka zmiana makijażu


Na wieczorne wyjście idealnie sprawdzi się klasyczna kreska. Wystarczy czarnym eyelinerem zrobić kreskę przy górnych rzęsach, by oko stało się bardziej eleganckie. Następnie nałóż jasny rozświetlający cień pod brwiami i w wewnętrznym kąciku oka. Na usta nałóż małą ilość balsamu, po czym podkreśl je dopasowaną do twojej karnacji szminką.  

Druga propozycja to czerwone, wyraziste usta. Mocny kolor szminki to najszybszy sposób na przekształcenie makijażu z dziennego na wieczorowy. Do oka podkreślonego czarną kreską dodajemy czerwoną szminkę by uzyskać stylowy look. Obrysuj wargi konturówką i wypełnij szminką w tonacji nasyconej czerwieni.

Róże dla cery naczynkowej

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN


Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 05.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×