Szyk do kwadratu

Święta są okazją do rodzinnych spotkań. Elegancka fryzura to idealne dopełnienie wieczorowego looku. Nawet jeśli zabrakło ci czasu na wizytę u fryzjera – nie szkodzi. Przedstawiamy dwie wersje fryzur dla włosów krótkich, średnich i długich. Obie są łatwe do ułożenia.

świąteczne fryzury


Łagodne falowanie

Długie włosy nabiorą objętości dzięki delikatnym falom. W wilgotne kosmyki wetrzyj piankę. Podziel włosy na grube pasma. Każde nakręcaj od nasady do ¾ jego długości. Użyj grubych wałków (najlepiej o średnicy 78 mm). Poczekaj, aż włosy wyschną. Następnie zdejmij wałki. Nie rozczesuj włosów szczotką – zrób to palcapuszysty kucykmi. Fryzurę utrwal lakierem.

Puszysty kucyk 

Efekt klasycznej elegancji uzyskasz, oryginalnie spinając włosy na karku. W wilgotne kosmyki wetrzyj piankę. Spryskaj je mgiełką termoochronną. Wysusz włosy i podziel je na pasma. Potem faluj je gofrownicą. Następnie rozczesz szczotką tak, aby się spuszyły. Zaczesz włosy do tyłu, spod spodu wypuść grubsze pasemko. Resztę zwiąż gumką. Owiń ją pasmem i od spodu zepnij wsuwką.

Modna asymetria

Krótkim włosom szyku doda długa gęsta grzywka zaczesana na bok. Wilgotne włosy spryskaj sprayem dodającym objętości. Zrób przedziałek z boku. Bok z krótszymi włosami wysusz, tak by przylegały do skroni. Dłuższe pasma modeluj na okrągłej szczotce, zaczesując je do przodu i na bok. Grzywkę ułóż swobodnie na czole. Całość utrwal lakierem.

Z zalotnym loczkiem

Fantazyjny kosmyk odmieni zwykłą fryzurę. W wilgotne włosy wetrzyj delikatną piankę.Zrób przedziałek z boku. Grzebieniem zaczesz włosy ze skroni za uszy. Resztę ułóż palcami (nie grzebieniem) na bok, jewłosy wygładzonednocześnie susząc suszarką. Wybierz kosmyk z boku grzywki i podkręć go. Całość spryskaj lekkim lakierem. Wypuszczony kosmyk utrwal żelem lub gumą do włosów.

Lekki skręt

Modelowanie prostownicą nada włosom średniej długości młodzieńczy styl. Wetrzyj piankę. Wysusz kosmyki na okrągłej szczotce, by odbić je od głowy. Oddziel kilka grubych pasm z wierzchu fryzury. Najpierw prostownicą podwiń pasmo do środka. Potem przeciągnij nią w dół i wywiń kosmyk na zewnątrz. Tak uzyskasz efekt krzywych fal.

Pozornie proste

Trik zastosowany podczas utrwalania fryzury zapewni jej lekkość: najpierw wetrzyj w wilgotne włosy balsam do prostowania. Zrób przedziałek z boku. Wysusz kosmyki. Podziel włosy na pasma, każde spryskaj sprayem termoochronnym. Potem wygładź prostownicą. Zastosuj sztuczkę: utrwalając wyprostowane włosy lakierem, pochyl głowę do przodu. To da efekt prostych kosmyków zaczesanych wiatrem.


Tekst: Agata Kozielska


Przeczytaj również:

Koniec kłopotów z fryzurą

O włos od ideału

Najmodniejsze fryzury sezonuDodał(a): Katarzyna Szuwara , Niedziela 25.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bboybemybaby
znów nie dla mnie. ; ( w sondzie też nie mogę wziąć udziału - nic nie pasuje. nie robie nic poza dostarczeniem włosom odżywki rano :)
Dodano: 2011-12-25 18:19:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×