Tajniki masażu tajskiego

Masaż tajski - pod tą nazwą kryje się połączenie masażu leczniczego z relaksacyjnym. Na czym polega i jaki jest cel jego stosowania? Zapraszamy do lektury!

Tajniki masażu tajskiego

Tajniki masażu tajskiego


Masaż tajski obejmuje całe ciało i polega na uciskaniu oraz rozciąganiu. Jest to rodzaj masażu głębokiego, łączącego w sobie elementy akupresury, jogi, rozciągania, oraz( uwaga!) refleksologi! Wykonanie takiego masażu może się odbywać zarówno w salonie kosmetycznym, jak też w domu.

Jakie są zalety masażu tajskiego?


- reguluje przemianę materii
- poprawia krążenie krwi
- redukuje napięcie
- zwiększa siły witalne
- wzmacnia układ odpornościowy
- dodaje skórze elastyczności

Sposób wykonania masażu tajskiego

Ciało osoby masowanej znajduje się w pozycjach zaczerpniętych z jogi statycznej i mogą polegać na leżeniu przodem, lub bokiem. Osoba poddająca się masażowi powinna być ubrana w luźną odzież oraz znajdować się na specjalnym materacu.

Masujący używa do tej czynności swoich kciuków, łokci, dłoni, przedramion oraz stóp! Masaż wykonywany jest po liniach "sen", będącymi kanalikami, w których po organizmie wędrują cząsteczki zwane "powietrzem" - masaż skupia się na ucisku tych miejsc i ich wyciąganiu.

Czas trwania takiego masażu powinien wynosić ok. 2 godzin. W ciągu tego czasu wszystkie części ciała powinny zostać rozciągnięte jak również uciśnięte. Osoba masowana powinna też w czasie trwania zabiegu przyjąć kilkanaście różnych pozycji.

Do masażu używane są olejki z lawendy, czy jaśminu, które dostarczają dodatkowej porcji relaksu. Czynnikiem relaksującym jest również wystrój wnętrza, czy nastrojowa muzyka towarzysząca zabiegowi.

Masaż jest skierowany praktycznie dla wszystkich. Mogą z niego korzystać osoby starsze, u których zmniejsza dolegliwości pojawiające się z wiekiem; matki chcące poprawić stan swojego ciała po ciąży, gdyż skutecznie ujędrnia i uelastycznia skórę, czy osoby uprawiające sport, u których zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 08.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×