Tipsy, żel czy akryl?

Marzysz o pięknych, zadbanych paznokciach, które nie wymagają częstej pielęgnacji? Utwardzenie ich tipsami, żelem lub akrylem to metoda odpowiednia właśnie dla ciebie. Masz wątpliwości? Pytania? W twoim imieniu zadaliśmy je specjalistkom od stylizacji paznokci.

Tipsy, żel czy akryl?

1. Czy tipsy muszą wyglądać sztucznie?
To zależy od grubości i długości sztucznych paznokci (tipsy, akryl,żel). Najbardziej naturalne są paznokcie w stylu frencz lub american– beżowe albo różowe z białą końcówką o długości ok. 1,5mm, wystającą nad opuszką palca.

2. Dzięki tipsom można poprawić stan i wygląd paznokci kruszących się i łamliwych?
Można skorygować kształt płytki paznokcia, a także zapobiec wrastaniu paznokci u stóp. Łamliwe i kruche paznokcie to wynik braku witamin i minerałów w organizmie, a tego nie zastąpi utwardzanie sztuczną warstwą.


3. Czy pod tipsami może rozwinąć się grzybica?
Może, ale nie powinna się rozwinąć. Przyczyną jej powstania może być niehigieniczny stan narzędzi stylistki lub odklejenie się sztucznej masy od naturalnego paznokcia – tworzy się wówczas kieszonka, w której zbiera się wilgoć, a to idealne warunki do rozwoju grzybicy. Konieczna jest wtedy wizyta u dermatologa.

4. By pozbyć się tipsów, trzeba czekać aż paznokcie odrosną?
Nie trzeba tak długo czekać. Jeśli chcesz się pozbyć paznokci akrylowych, stylistka rozpuści je w specjalnym płynie, natomiast utwardzenie żelowe spiłuje,nie uszkadzając naturalnej płytki.

5. Pod tipsami paznokcie stają się cieńsze i słabsze?
Akryl i żel nie osłabiają paznokcia–skład chemiczny preparatów jest identyczny z naturalnym płytki paznokciowej. Trzeba jednak pamiętać, że paznokcie mogą stać się cieńsze w wyniku piłowania powierzchni podczas przygotowywania jej do nałożenia utwardzenia. Warto zatem robić przerwy (np. raz do roku), aby paznokieć odpoczął, szczególnie, gdy zauważysz, że po kolejnym uzupełnieniu płytka stała się wiotka i cienka,
a utwardzenie nie trzyma się już tak dobrze.

6. Łatwo jest uszkodzić tipsy?
Nie łatwiej niż naturalne paznokcie. Zdarza się, że mocne puknięcie paznokciem w twardą powierzchnię powoduje
pęknięcie lub odpryśnięcie fragmentu utwardzenia. Uszkodzony paznokieć trzeba okleić plastrem i umówić się
na wizytę u manikiurzystki.

7. Tipsy akrylowe i żelowe trzeba uzupełniać co dwa tygodnie?

To zależy od szybkości wzrostu paznokcia. Przeważnie uzupełnienie robi się co 3–4 tygodnie, a brzegi podpiłowuje co1,5 tygodnia.

8. Tipsów nie można samodzielnie obcinać?

Tipsów nie obcinamy żadnym ostrym narzędziem! Sztuczne paznokcie skracamy, opiłowując je pilnikiem.

9. Czy dzięki tipsom można oduczyć się obgryzania paznokci?
Tak, dłuższe i twardsze paznokcie pomagają odzwyczaić się od tego nawyku. Polecaną metodą jest tutaj akryl, który jest twardszy i mocniejszy od żelu.


Słowniczek manikiur


Żel–specjalistyczny żel nakłada się na paznokcie kilkoma warstwami i utwardza lampą UV. Zabieg trwa ok. 1,5 godziny (cena100–130zł, uzupełnianie ok. 80zł).
Akryl–puder (w wybranym odcieniu) miesza się z płynem i pędzelkiem nakłada się na paznokcie. Błyskawicznie wysycha. Utwardzanie akrylem trwa 2 godziny (cena100–150zł, uzupełnianie 90–100zł).
Tipsy–ich nakładanie (czyli przyklejanie na końcówki naturalnych paznokci) oraz utwardzenie płytki paznokcia (akrylem lub żelem) trwa od1,5 do2godzin (cena 120–150zł, uzupełnianie 80zł).

Nowość! Fiberglass–utwardzanie paznokcia jedwabiem, stosowane jako regeneracja i łączenie nadłamanej, przepiłowanej płytki lub paznokcia z problemami. Jest także formą odżywki zakładanej na płytkę na okres 6 tygodni. Fiberglass jest także często związany z delikatną techniką zdobniczą (np. motyw zatopionych w jedwabnej masie koronek).


Tekst: Iwona Stefaniak z Centrum Urody Peggy Sage

www.peggysage.com.plFO
Dodał(a): Redakcja , Poniedziałek 21.02.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
avansavana1
Jeśli paznokcie takie są ładnie wykonane, nie za długie, równe, bez tandetnych ozdób i nie bardzo grube to jestem na tak
Dodano: 2012-05-21 12:20:45 Zgłoś nadużycie
drzwi
Ja lubię naturalne paznokcie, nie lubię tzw. sztucznosci
Dodano: 2011-12-10 20:05:10 Zgłoś nadużycie
snka17
W artykule jest błąd;-) przedłużane paznokcie, a nie tipsy drogie panie. Ja osobiście utwardzam sobie płytke samym żelem czy akrylem, przez co moje paznokcie są bardzo mocne a lakier trzyma się na nich bardzo, bardzo długo.
Dodano: 2011-10-23 11:38:43 Zgłoś nadużycie
hayabusa86
Nigdy nie miałam sztucznych paznokci, akrylu, tipsów itd... Odpowiadają mi moje paznokcie i nic z nimi nie robię:)
Dodano: 2011-09-08 09:30:29 Zgłoś nadużycie
anka
Raz miałam nałożony żel - przed ślubem. Mogło być, nie licząc długiego spiłowywania żelu... Ale wole lakier na moich paznokciach:)
Dodano: 2011-07-17 16:50:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×