Trądzik tułowia pod kontrolą

Wiele osób borykających się z trądzikiem twarzy ma problem ze zmianami pojawiającymi się także na tułowiu. Podpowiadamy jak sobie z tym radzić i przeciwdziałać.

Trądzik tułowia pod kontrolą

Trądzik tułowia pod kontrolą


Trądzik zazwyczaj pojawia się na twarzy, jednak zdarza się, że możemy zobaczyć jego oznaki także na innych częściach ciała. Najczęściej pojawia się na klatce piersiowej, plecach oraz ramionach. Zmiany na ciele również są spowodowane nadmiernym wydzielaniem łoju.

Skutkiem zbyt dużej ilości łojotoku jest zatkanie porów, przez co namnażają się bakterie. Jednak mieszki włosowe na tułowiu są szersze od tych znajdujących się na twarzy, co skutkuje powstawaniem czasem bardzo bolesnych torbieli.

Pojawia się pytanie jak zapobiegać powstawaniu tych zmian skórnych i jak sobie radzić z już istniejącymi. Podpowiadamy!

Najlepiej jest nosić ubrania wykonane z bawełny, lub innego materiału, który będzie dobrze przepuszczał powietrze, a odzież powinna być zmieniana niezwłocznie po przepoceniu, aby nie stała się środowiskiem namnażania bakterii. Po dużym wysiłku fizycznym powinniśmy również znaleźć czas na prysznic.

Trądzikowi przeciwdziała odpowiednia pielęgnacja i oczyszczanie skóry. Warto sięgnąć po antybakteryjne żele do mycia, które jednocześnie nie pozbawią skóry jej naturalnej ochrony jaką stanowią kwasy tłuszczowe.

Nie zapominajmy też o tym, że np. tonik nie jest kosmetykiem przeznaczonym wyłącznie do twarzy. Warto go wykorzystać także w celu oczyszczenia, uregulowania wytwarzania łoju przez skórę, jak również jej nawilżenia w okolicach klatki piersiowej, ramion, czy pleców.

Warto też przyjrzeć się preparatom przez nas używanych do prania. Zdarza się, że niektóre z nich zostawiają biały osad na ciele, czy pościeli, który z kolei zatyka pory skóry. Bardzo ważna jest także obserwacja zmian na ciele, ich umiejscowienia, aby odpowiednio dobrać sposoby zapobiegania podrażnieniom.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 19.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×