Twój niezbędnik codziennej pielęgnacji

Aby zapewnić skórze na późniejsze lata ładny, estetyczny wygląd, należy zacząć o nią dbać jak najwcześniej. Zobacz, o czym powinnaś pamiętać!

Twój niezbędnik codziennej pielęgnacji

Twój niezbędnik codziennej pielęgnacji

O skórę powinniśmy zacząć dbać już w młodym wieku. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będzie ona zdrowa i zadbana.  Ważne jednak, aby kosmetyki były odpowiednie dla naszego wieku i dla rodzaju naszej skóry.

Sprawdź, czego nie możesz przeoczyć!


1.Oczyszczanieaby nie mieć problemów z cerą należy dokładnie ją oczyszczać rano i wieczorem. W szczególności należy pamiętać o dokładnym zmyciu makijażu, który zatyka nam pory. Powinniśmy również przynajmniej raz w tygodniu wykonać peeling ciała oraz twarzy, który zetrze martwy naskórek i zwiększy działanie dodatkowych preparatów.

2.Nawilżanie – aby zapobiec wczesnemu pojawieniu się zmarszczek musimy pamiętać o codziennym natłuszczaniu.

3.Dbaj o dłonie i stopy – peelingi, a także odpowiednie kremy zapewnią nam gładką i miekką skórę. Pamiętajmy o tym, bo jak doskonale wiemy, to właśnie dłonie zdradzają nasz wiek!
ZOBACZ: Dłonie zdradzą Twój wiek!

Twój niezbędnik codziennej pielęgnacji

Twój niezbędnik codziennej pielęgnacji


4.Zadbaj o włosy – jeśli chcemy cieszyć się bujną czupryną, również na ich pielęgnację powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Należy unikać urządzeń ( lokówka, prostownica), które dodatkowo osłabiają włosy. Wzmocnimy je stosując odpowiednie preparaty.

5.Pamiętaj o szyi i dekolcie – te części ciała również wymagają specjalnej dbałości. Skóra na dekolcie szybko wiotczeje, dlatego stosuj odpowiednie kremy i maseczki na te partie.

6.Ochrona przed UV – powinniśmy pamiętać o filtrach nie tylko latem, ale także zimą. Osoby korzystające ze słońca w nadmiernych ilościach i nie używające filtrów ochronnych są narażone nie tylko na  szybsze pojawianie się zmarszczek, ale także na choroby skóry.


Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 07.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×