Tych produktów nie nakładaj na twarz!

Często zamiast kosmetyków czy leków do pielęgnacji skóry lub pozbywania się zmian skórnych wybieramy stosowanie produktów spożywczych, lecz czy wiecie jakie konsekwencje może mieć ich częste używanie? Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy.

Tych produktów nie nakładaj na twarz!

Tych produktów nie nakładaj na twarz!


Zdarza się Wam korzystać z produktów spożywczych jako ratunek dla skóry? Wszystko powinno odbywać się w ramach zdrowego rozsądku, ponieważ niektóre w nich, stosowane na dłuższą metę mogą przynieść więcej problemów niż korzyści. 

Soda

Zazwyczaj stosowana do różnego rodzaju kosmetyków złuszczających twarz, lecz nie powinniśmy z niej korzystać zbyt często, ponieważ jej pH znacznie się różni od naszej skóry, co skutkuje uszkodzeniem bariery ochronnej naskórka, utratą wilgoci przez skórę oraz zmniejszeniem zdolności do regeneracji. 

Lakier do włosów

Bardzo często stosujemy go do utrwalenia fryzury i o ile raz na jakiś czas dostanie się na naszą twarz, nie dzieje się nic złego. Gorzej, jeżeli przyjdzie nam do głowy aby z jego pomocą utrwalić makijaż. Jego użycie spowoduje wysuszenie skóry, podrażnienie i zatkanie porów. 

Pasta do zębów

Zapewne niejedna z Was słyszała, że na pojawiające się niedoskonałości warto zastosować pastę, która zniweluje zmianę. Faktycznie tak jest, lecz zrobi to z pomocą chemikaliów, po czym mogą nam pozostać ciemne plamy, które ciężko usunąć. 

Balsam do ciała


Skóra na ciele jest bardziej odporna od tej na twarzy, dlatego też w kosmetykach przeznaczonych do jej pielęgnacji zazwyczaj znajdziemy dużo mniej składników odżywczych. W efekcie balsam może spowodować zatkanie porów, wysuszenie skóry oraz reakcje alergiczne na twarzy. 

Alkohol

Ten płyn często stosujemy kiedy chcemy coś odkazić. Przy skaleczeniach doceniamy fakt mrowienia, który świadczy o działaniu produktu, lecz jeżeli go zbyt często stosujemy na skórę, powoduje on poważne wysuszenie naskórka!

Przekonałyśmy Was do chociaż rzadszego korzystania z tych produktów? 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 11.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×