Ukryj różnicę koloru włosów

Zastanawiasz się, akie są najlepsze sposoby, aby ukryć różnicę kolorów włosów, gdy chcemy zrezygnować z farbowania? Skorzystaj z naszych porad!

Ukryj różnicę koloru włosów

Ukryj różnicę koloru włosówKiedy już zdecydowałaś się, że przestajesz farbować włosy i zapragnęłaś dojść do swojego naturalnego koloru, a jednocześnie nie chcesz mieć widocznych odrostów, musisz wybrać się do swojego fryzjera, który pomoże znaleźć dla Ciebie dobre rozwiązanie, niekoniecznie wymagające obcięcia włosów na krótko.
Wszystko zależy od aktualnie posiadanego koloru oraz od tego, jaki jest twój naturalny odcień włosów. Dla blondynek, które farbowały włosy, rozjaśniając je o kilka tonów, dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie toneru, który ma za zadanie wyrównać i ujednolicić kolor włosów.

Tonowanie sprawdza się w takim przypadku, gdyż jest to koloryzacja półtrwała, niepozostawiająca odrostów, a jednocześnie niezawierająca amoniaku, mająca niskie pH, a także zawierająca lipidy i ceramidy, które wyrównują strukturę włosa.

Jeżeli natomiast nie chcesz radykalnej zmiany koloru z jasnego blondu na naturalny lub ciemny kolor, idealnie sprawdzi się bardzo modna w tym sezonie koloryzacja ombre hair. Ten rodzaj koloryzacji polega na połączeniu brązu z blond rozjaśnionymi końcówkami w taki sposób by włosy wyglądały naturalnie.
Jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów farbowanych na kolor zdecydowanie ciemniejszy niż nasz naturalny, musimy przeprowadzić dekoloryzację polegającą na ściągnięciu ciemnego koloru do poziomu naturalnego. Następnie tonujemy włosy w odcieniu naturalnym.

Fachowe i profesjonalne przeprowadzenie wskazanych wyżej zabiegów pozwoli nam na bezproblemowe przejście do naturalnego koloru włosów.


Marta Wieczorek Fot. Artur Jabłoński.jpgekspert MilionKobiet.pl

Marta Wieczorek
stylistka GOLDWELL, Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca Świętokrzyskiego

Fot. Artur Jabłoński
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 26.09.2013 (aktualizacja: 2013-10-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×