Ukrywamy łuszczącą skórę

Niejednej z nas przeszkadza łuszczący się naskórek. Oczywiście chcemy go ukryć, lecz jak to zrobić? Skorzystajcie z naszych porad!

Ukrywamy łuszczącą skórę

Ukrywamy łuszczącą skórę


Łuszczący się naskórek może mięć kilka przyczyn od złej pielęgnacji po problem zaburzenia rogowacenia naskórka. Kiedy łuszcząca się skóra jest problemem często nawracającym warto udać się po rozwiązanie do dermatologa.

Samo tuszowanie łuszczącej się skóry makijażem będzie możliwe, kiedy zostanie ona odpowiednio przygotowana. Warto pamiętać o peelingu enzymatycznym oraz stosowaniu pielęgnacji skierowanej na ukojenie i natłuszczanie.

Kosmetyki do makijażu też powinny być lekkie o formułach odżywczych, a nie ciężkich i matujących. Podczas aplikacji kosmetyków warto je wklepywać, a nie wcierać aby jak najmniej pocierać skórę. Na problem łuszczenia, który pojawia się miejscowo najczęściej w okolicach płatków nosa, czoła lub brody warto aplikować kosmetyki z zawartością olejów np. jagody brusznicy, która koi, rewitalizuje i odżywia lub z zawartością siemienia lnianego. Podkład, czy korektor powinien być lekki o półpłynnej konsystencji.

Podczas aplikacji pudru problematyczne miejsca powinny być omijane, by wizualnie nie podkreślić łuszczącej się skóry.


Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE


Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 29.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×