Upięcie z polotem

Układanie włosów to sztuka tylko z pozoru łatwa. Źle upięta fryzura postarza. Chcesz tego uniknąć? Oto trzy modne uczesania, które dodadzą ci uroku.

Upięcie z polotem

Frywolne loki  

Możesz sprawić sobie taką fryzurkę, jeśli masz włosy do ramion lub dłuższe albo krótkie włosy, ale długą grzywkę. Gdy na co dzień nosisz proste włosy, a chcesz coś zmienić, modne teraz loki będą właściwym wyborem. W osuszone ręcznikiem włosy wetrzyj balsam wspomagający skręt loków i pasmo po paśmie nakręcaj je na lokówkę, np. Philips (HP4684,130 zł). Kiedy włosy wyschną, podepnij je grzebieniami lub wsuwkami na czubku głowy. Gdy powstanie "grzywa", przeczesz ją odrobinę na bok, by uzyskać efekt asymetrii. Użyj utrwalającego lakieru do włosów.

Kobiece kucyki    Upięcie z polotem

Dziewczęce kucyki w nowej, bardzo kobiecej, odsłonie. To propozycja dla ciebie, jeśli masz włosy półdługie lub długie. Możesz uczesać się tak na randkę, a także do pracy. Zacznij od umycia włosów. Gdy dokładnie wysuszysz je suszarką, np. Philips (SalonDry Pro, 160 zł), wetrzyj w kosmyki piankę dodającą objętości. Następnie grube pasma ugniataj palcami. Potem zakręcaj kosmyki na dłoni i susz je suszarką powietrzem o średniej temperaturze. Gdy utworzone fale będą całkiem suche, "połam" je palcami. Zbierz włosy w dwa kucyki i zwiąż je luźno nad karkiem. Nabłyszcz jedwabiem.

Prostoty czar  

Eleganckie upięcie dla osób o włosach średniej długości lub nawet bardzo długich. Aby się tak uczesać, po umyciu włosów zrób grzebieniem skośny przedziałek od czoła w stronę ucha. Spryskaj kosmyki sprayem, który ułatwi ich rozprostowanie i uchroni przed wysoką temperaturą podczas modelowania. Wysusz je suszarką. Potem wygładź włosy prostownicą. Podziel je na trzy pasma (dwa z boku i jedno z tyłu, nad karkiem). Zepnij je tak, aby razem z tylnymi kosmykami utworzyły koński ogon lub węzeł.

Tekst: Agata Kozielska
Dodał(a): Redakcja , Wtorek 12.04.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Vicco
Pokazalibyście jakieś zdjęcia jak to się robi dokładnie krok po kroku ;) łatwiej by się to odbierało ;d połowa kobiet jest wzrokowcem ;d
Dodano: 2011-07-07 23:10:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×