Jak sobie poradzić bez zmywacza do paznokci?

Nieraz zdarza się, że w najmniej odpowiednim momencie spostrzeżesz, że odprysł Ci lakier, co nie wygląda zbyt estetycznie. Jednak żadna z nas nie nosi w torebce zapasowego lakieru… Wtedy rozwiązaniem jest zmycie paznokci, ale żeby było to takie proste bez zmywacza…Może być! Poznaj metody zmywania lakieru, kiedy nie masz przy sobie tradycyjnego zmywacza!

zmywacz.jpg

Perfumy lub dezodorant

Te kosmetyki prawie zawsze ma każda z nas w torebce. Oba są bardzo przydatne. Spryskaj którymś z nich paznokieć z bliskiej odległości i zetrzyj lakier. W razie potrzeby, czynności należy oczywiście powtórzyć. Ta metoda jest bardzo praktyczna, sprawdza się szczególnie w podróży, na wyjazdach.

Lakier lub odżywka

Dobrym sposobem jest także zastosowanie kolejnej warstwy lakieru, szczególnie bezbarwnego lub odżywki do paznokci.  Metoda jest bardzo prosta- pomaluj jedną warstwą lakieru paznokieć, a po chwili zetrzyj całość wacikiem.

Zobacz także: Letni manicure Bell, czyli lakiery z magnesem - YAY!

Spirytus

Jeśli w miejscu, w którym przebywasz, znajdziesz spirytus salicylowy, możesz z powodzeniem wykorzystać go do zmycia lakieru. Na wacik nałóż niewielką ilość płynu, po czym delikatnie zetrzyj emulsję.

Ocet

Na pomalowane paznokcie świetnie sprawdzi się także ocet kuchenny. Nasącz nim wacik i mocno, zdecydowanymi ruchami trzyj paznokcie. Należy pamiętać, aby po skończonym zabiegu porządnie umyć ręce - ocet zostawi na nich mocny, charakterystyczny zapach.

Fot: Thinkstock


Zobacz także:

ID galerii:646
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 23.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Jak usunąć lakier bez zmywacza?

    Jak zmyć lakier bez zmywacza?

    Coraz więcej kobiet nie wyobraża sobie swoich paznokci bez lakieru, który po jakimś czasie zaczyna odpryskiwać i właśnie wtedy należy je zmyć, lecz co zrobić, kiedy nagle okazuje się, że… czytaj więcej