Najpopularniejsze błędy w malowaniu paznokci!

Jeśli przy malowaniu paznokci usiłujesz uzyskać efekt jak po wyjściu z salonu, a niestety rezultaty są rozczarowujące, być może popełniasz podstawowe błędy. Sprawdź, jakie!

paznokcie.jpg

Nie oczyszczasz paznokci

Przed malowaniem paznokci należy je dokładnie oczyścić. Po spiłowaniu płytek, przetrzyj je wacikiem nasączonym zmywaczem - to je odtłuści, a w  konsekwencji  zwiększy przyczepność lakieru.

Nie nakładasz bazy

Lakier bazowy na paznokciu ułatwia lakierowanie, gdyż tworzy na powierzchni paznokcia gładką powłoczkę, co sprzyja trwałości Twojego manicuru.

Nieodpowiednio przygotowujesz lakier

Bardzo często przed malowaniem paznokci mamy tendencję do potrząsania buteleczką.  Mieszamy także jej zawartość pędzelkiem. Niestety jest to duży błąd, gdyż w konsekwencji na paznokciach mogą pojawić się nieestetyczne bąbelki.
Jedyne dozwolone mieszanie lakieru przed malowaniem to delikatne rolowanie buteleczki
w dłoniach.

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni zaczynają malować paznokcie?!


Malujesz zbyt grube warstwy

Zbyt gruba warstwa lakieru wygląda nieestetycznie, a dodatkowo wzrasta ryzyko, że lakier zacznie szybciej odpryskiwać.  Drugą warstwę nakładaj dopiero po wyschnięciu pierwszej, w ten sposób unikniesz rozmazania lakieru.

Zapominasz o utwardzaczu

Lakier utwardzający powinien być stosowany na lakier po pomalowaniu paznokci.  Przyspiesza on jego zasychanie, utwardza, przedłuża trwałość i nadaje blask.

Foto: Thinkstock

Zobacz także:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 26.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
Co do Semilaca- wyrzuć to dziadostwo jak najprędzej a jak ci szkoda to zuzyj i juz nigdy nie kupuj. Poczytaj na necie o uczuleniu na semilac ktore wychodzi po pol roku uzywania! Moja kuzynka tak zalatwila swoje paznokcie pol plytki jej odchodzilo. Ja uzywam Shellac jest drogi ale nie ma substancji trujacych
Dodano: 2016-05-30 16:03:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Najpopularniejszym błędem w malowaniu paznokci jest kupowanie lakierów z Toluenem, Formaldehydem, Ftalanem dibutylu oraz zawierające kamforę.
Dodano: 2016-05-29 08:58:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
U mnie najlepiej sprawdzają się lakiery Essie (baza, lakier kolorowy i top coat - Gel Setter). 6-7 dni idealnego lakieru. Do 10 z lekkim starciem na końcówkach.
Dodano: 2016-05-28 17:23:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja mam w domu semilaca i nigdy juz nie wroce do zwyczajnych lakierow,uwielbiam swoje hybrydy!
Dodano: 2016-05-28 15:06:42 Zgłoś nadużycie
Sandy
Z tą jakością lakierów to masz @Kinga rację. Ja najczęściej wybieram MySecret, takie popularne lakiery z Natury. Mają zarówno pastelowe, jak i soczyste kolory, dobrze się trzymają i przede wszystkim nie niszczą mi pazurków. Jestem im wierna od paru miesięcy i nie zamierzam zmieniać. :)
Dodano: 2016-05-27 19:23:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
co to znaczy, że "lakier zacznie szybciej odpukać"? to na pewno po polsku jest?
Dodano: 2016-05-26 18:37:12 Zgłoś nadużycie
fiołek
jak się ma kijowe lakiery to nic dziwnego że się próbuje nadrabiać niską jakość np grubą warstwą. ja od dłuższego czasu kładę sobie semilac, a żeby zaoszczędzić to robię to sama kupując lakiery i akcesoria na topdrogeria.pl Lepiej tak oszczędzać niż kupować jakieś podróby za dwa złote na bazarze bo to strasznie widać!
Dodano: 2016-05-26 16:37:08 Zgłoś nadużycie