W jaki sposób zadbać o młody wygląd dłoni?

Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego warto zadbać o to, by były zadbane i na długo zachowały młody wygląd. Jak tego dokonać? Oto cztery podstawowe rady!

dłonie.jpg

1. Zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie

Aby zachować odpowiednie nawilżenie dłoni, smaruj je kremem po każdym myciu. Unikaj moczenia rąk w gorącej wodzie, bo to bardzo je wysusza. Od czasu do czasu rób maseczki z naturalnych składników, np. z tłustej śmietanki czy rozgniecionych ugotowanych młodych ziemniaków, dzięki czemu ręce będą gładkie. Bardzo skuteczna może okazać się również kąpiel w oliwie z oliwek.

2. Ćwicz je

Piękne i młode dłonie to dłonie sprawne. Dlatego trzeba systematycznie wykonywać proste ćwiczenia, np. zaciskanie pięści, ściskanie specjalnych piłeczek, wykręcanie ręcznie robionego prania czy układanie kostki Rubika. Tym sposobem dodatkowo się odstresujesz.

Zobacz także: Wasze Paznokcie: Różowa pantera

3. Odżywiaj

Detergenty i środki chemiczne, których każda z nas często używa, mają bardzo negatywny wpływ na kondycję dłoni. Działają na nie mocno wysuszająco i podrażniająco, dlatego podczas sprzątania warto nakładać gumowe rękawiczki dla pełnej ochrony. Ponadto smaruj ręce kremem oraz parafiną, która jest świetnym produktem, jeśli są przesuszone i spierzchnięte.

4. Nie zapomnij o paznokciach

Piękne dłonie to także paznokcie! Nie zapomnij o nich w codziennej pielęgnacji- mowa tu nie tylko o starannym manicurze, ale o ogólnej kondycji paznokci. Dbaj o to, by płytki nie były rozdwojone, a wokół nich nie pojawiały się skórki. Nakładaj odżywki do paznokci, mocz je w oliwie, smaruj płynną witaminą A.

Fot: Thinkstock


Zobacz też:

ID galerii:646Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 13.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×