Jak odpowiednio dbać o skórę szyi i dekoltu

Podpowiadamy, co zrobić, by skóra szyi i dekoltu na długo pozostała piękna, gładka i młoda!

szyja i dekolt.jpg
W trosce o naszą twarz, ciało, często zapominamy o bardzo ważnej jego części- szyi i dekolcie. 
Podobno oprócz dłoni, szyja jest wizytówką kobiety. To po niej można poznać, ile wiosen już za nami. 
Dlatego, jeśli dłużej chcesz wyglądać pięknie i młodo, i podkreślać swoje walory właśnie zadbaną szyją oraz dekoltem, warto żebyś pamiętała o kilku podstawowych zasadach.

Nie przebywaj na słońcu zbyt długo

Słońce ma bardzo szkodliwe działanie na naszą skórę – dotyczy to szczególnie skóry szyi i dekoltu, bo jest tu wyjątkowo cienka i delikatna. Dlatego najlepiej nie opalaj się zbyt intensywnie - i nigdy nie zapominaj o posmarowaniu skóry szyi i dekoltu kremem z odpowiednio wysokim filtrem.

Zobacz też: Większe piersi w kilka minut


Unikaj gorącej wody

Nie myj szyi i dekoltu zbyt gorącą wodą.  Wysoka temperatura spłukuje tzw. warstwę ochronną, która jest naturalnie wytwarzana przez skórę, a bez niej bardzo łatwo o podrażnienia, oparzenia czy przedwczesne starzenie. Podczas kąpieli warto także pamiętać o używaniu łagodnych środków czystości, które nie prowadzą do infekcji i są łagodne dla skóry.

Nie zapominaj o wodzie

Pij przynajmniej 1,5 litra wody każdego dnia! Dzięki temu zadbasz o odpowiednie nawilżenie ciała, 
a w konsekwencji skóra będzie bardziej jędrna, gładsza i mniej podatna na zmarszczki.


Odpowiednia ilość witaminy C

W trosce o zdrowy i ładny wygląd skóry szyi i dekoltu, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej diecie. Warto spożywać witaminę C w naturalnej postaci, czyli w owocach i warzywach. Ta witamina jest skuteczna w walce z wolnymi rodnikami i dzięki niej prawidłowo zachodzi synteza kolagenu.


Zmień przyzwyczajenia

Pamiętaj o wyprostowaniu pleców i lekkim podniesieniu głowy, dzięki temu skóra będzie napięta i nie narazisz jej na powstawanie zmarszczek.
Warto zwrócić uwagę również na pozycję podczas snu. Jeśli masz poduszkę zbyt wysoko, przyciągasz wtedy podbródek do szyi i narażasz ją na powstawanie zmarszczek.  Przestaw się na bardziej płaskie poduszki.

Foto: Thinkstock
Zobacz także:

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 16.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar