Jak zatrzymać krwawienie po zacięciu maszynką?

Oto nowy sposób, który uratuje Twoje nogi!

ThinkstockPhotos-100745642.jpg

Żadna z nas nie lubi tej sytuacji, gdy pozbywając się włosków pod prysznicem czy w wannie przytniemy sobie niechcący skórę maszynką. Ból, rozrzedzona krew i podły nastrój, bo już wiesz, że nie włożysz ukochanej spódnicy, no chyba że pod grubymi, czarnymi rajstopami. Albo gdy spieszysz się niezmiernie i tu bach! Zacięłaś się! Wrzucasz na siebie szybko jeansy i uradowana biegniesz czym prędzej, a na miejscu zauważasz czerwone plamki. Nic nie psuje humoru bardziej niż to! Oto jak szybko sobie poradzisz z tym uciążliwym problemem!

Zobacz też: Jest Ci smutno? Oto sofa, która Cię przytuli! 


Co Ci się przyda? Pomadka, najlepiej bezbarwna czy wazelina w pudełeczku. Dobrze, gdy jest lekko lepiąca, ale nie z powodu zbyt wysokiej zawartości cukru.


Po zauważeniu drobnego zacięcia po goleniu - wyjdź spod prysznica, wysusz ręcznikiem mokre ciało i nabierz na palec nieco pomadki czy wazeliny. Posmaruj delikatnie w miejscu krwawienia, a resztę wytrzyj w papierowy ręcznik.

Polecamy: Co możesz zrobić gdy ciągle słyszysz swoich sąsiadów? 


Chcesz wiedzieć jak Ci to pomoże? To proste! Woskowa konsystencja pomadki działa jak bariera przeciwko otwartej ranie, szczególnie tym niewielkim. Umożliwia szybsze zasklepienie się skaleczenia, bez naklejania plasterków, które przy kolejnych otarciach jeszcze mocniej podrażniają skórę. Teraz możesz się cieszyć brakiem plam na ubraniach!

Sprawdź: Piękny umysł - najsilniejsza broń kobiety! 


Źródło: PureWow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Niedziela 27.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×