Te grzechy popełniasz rano!

Są rzeczy, które utrudniają poranną organizację, a możliwe, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ciągle je powtarzasz. Możesz wyeliminować pewne błędy, aby poranek był miłą zapowiedzią całej reszty dnia!

poranne grzechy.jpg

Wychodzisz zaraz po przebudzeniu

Nie jest dobrze wstawać na ostatnią chwilę, na szybko się umyć, ubrać i wyjść. Oczywiste jest, że nie przepadasz za wczesnym dzwonieniem budzika, ale uwierz, zdecydowanie lepiej jest wstać kilkanaście minut wcześniej i przygotować wszystko na spokojnie. Przede wszystkim, nie będziesz zestresowana, spięta, unikniesz nerwów i będzie to lepsza zapowiedź całego dnia.
Zdążysz bez pośpiechu zjeść śniadanie i zrobić kilkuminutową gimnastykę, która uwolni endorfiny i poprawi Ci nastrój.

Zobacz także: Wskazówki, dzięki którym będziesz budziła się wcześniej


Nie pijesz wody

Przez całą noc organizm zdąży się odwodnić, dlatego koniecznością jest, by zaraz po wstaniu uzupełnić wszelkie braki. W przeciwnym razie możesz borykać się ze złym samopoczuciem, rozkojarzeniem, zmęczeniem czy bólem głowy. Zapamiętaj, że woda to podstawa, woda to życie!

Unikasz słońca

Jeśli rano masz zasłonięte wszystkie okna i nie wpuszczasz do pokoju promieni słonecznych, jesteś narażona na zły humor przez cały dzień. Warto jest wyjrzeć przez okno, odetchnąć pełną piersią i pobyć chwilę na naturalnym świetle. Dzięki temu zostanie pobudzony metabolizm, poziom energii będzie odpowiednio regulowany, a Ty poczujesz się dużo lepiej.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 11.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar