Właściwości olejku kardamonowego

Kardamon znany jest wszystkim przede wszystkim jako charakterystyczna przyprawa, jednak znajduje swoje zastosowanie nie tylko w kuchni. Poznaj zalety tego oleju w medycynie naturalnej. Ta wiedza przyda ci się na co dzień!

olejek k.jpeg

Ma działanie moczopędne

Olejek kardamonowy wykazuje działanie moczopędne, dzięki czemu przyśpiesza usuwanie z organizmu toksyn, złogów i mocznika. Tym samym wspomaga także utratę wagi.

Pobudza

Olejek zapewnia dobre samopoczucie, wspomaga utrzymanie całego organizmu na odpowiednim poziomie metabolicznym. Pobudza działanie całego organizmu,  układu nerwowego, zapobiegając depresji i uczuciu zmęczenia.

Pomaga podczas przeziębienia

Kardamon pomaga także w schorzeniach dróg oddechowych, łagodzi kaszel oraz przyniesie ulgę dla zapchanego nosa. W okresie przeziębienia warto wypić herbatę z kilkoma kroplami oleju kardamonowego- wzmocni odporność i z pewnością postawi na nogi.

Zobacz także: O co chodzi z olejkami?

Działa rozgrzewająco na ciało

Napój z olejkiem kardamonowym rozgrzeje całe ciało oraz zwiększy potliwość, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej pożegnać się z przeziębieniem. To także lekarstwo na biegunkę i łagodniejsze przebycie grypy żołądkowej.

Wspomaga pracę układu pokarmowego

Olejek kardamonowy doskonale stymuluje procesy trawienne, pozwala utrzymywać żołądek
w zdrowiu i zapewnia jego odpowiednie funkcjonowanie. Ponadto kardamon niszczy szkodliwe dla organizmu bakterie, będące przyczyną powstawania wrzodów. Chroni  nasz układ trawienny przed wszelkimi infekcjami.

Odświeża oddech

Olejek z powodzeniem stosować jako naturalny środek do płukania jamy ustnej, eliminujący bakterie. W związku z działaniem antybakteryjnym perfekcyjnie odświeża oddech.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 29.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar