Co z Twojej twarzy wyczytują ludzie, kiedy po raz pierwszy Cię spotykają? To zaskakujące!

Normy piękna różnią się w każdej kulturze. Podobnie osobiste gusta każdego człowieka. Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, psychologowie ewolucyjni zidentyfikowali kilka elementów uniwersalnej atrakcyjności. Ma to związek z tym, jak ludzie czytają twarz napotkanej osoby.

iStock-587796080.jpg

Właściwości fizyczne, które uważamy za atrakcyjne, to wskaźnik zdolności reprodukcyjnej człowieka. W końcu seks może skutkować tym, że nasze geny trafiają do następnego pokolenia, więc to oczywiste, że chcemy połączyć się z ludźmi, którzy mogą pomóc nam osiągnąć ten cel.

W całej kulturze mężczyźni i kobiety zgadzają się co do pewnych cech fizycznych, które uznają za pożądane w związku. Na przykład mężczyźni wolą kobiety, które są młodsze i mają biodra szersze niż ich talie, ponieważ oba te sygnały sugerują zdolność do rodzenia dzieci. Podobnie kobiety wolą mężczyzn starszych z ramionami szerszymi niż talia. Takie cechy wskazują zdolność do zapewnienia zasobów na wychowanie dziecka.

Kanadyjscy psychologowie Daniel Re i Nicholas Rule w ostatniej publikacji podkreślili, że zdrowie wyczytane z twarzy przyciąga ludzi. Oto, jak otoczenie czyta Twoją twarz według ich wniosków:


Zaczerwienienie skóry

Pierwszą cechą charakterystyczną twarzy jest zaczerwienienie skóry. Odtleniona krew ma niebieski odcień i pozostawia skórę bladą. Wiele zaburzeń, począwszy od niedoboru żelaza do chorób układu oddechowego, ma negatywny wpływ na stężenie tlenu we krwi. 

Wybór stylu życia również ma wpływ na zaczerwienienie skóry. Naukowcy zauważają, że zaledwie jedna godzina aktywności fizycznej w tygodniu, prowadzi do zauważalnej różnicy zaczerwienienia skóry. Psychologowie ewolucyjni nie raz zajmowali się zaletą widzenia czerwieni. Mężczyźni używają go do rozpoznawania wrażliwości seksualnej u kobiet. 


Żółte zabarwienie

Drugą zauważalną cechą twarzy jest żółte zabarwienie. Wiele owoców i warzyw zawiera karotenoidy, które nadają pomarańczowego koloru skórze. Karotenoidy są przeciwutleniaczami wspomagającymi funkcjonowanie układu odpornościowego. Choroby układu immunologicznego mają tendencję do zubożania karotenoidów w organizmie, pozostawiając skórę bladą. W badaniach naukowych ludzie oceniają twarze o żółtawym zabarwieniu, jako bardziej atrakcyjną niż bladą. Choć czerwone i żółte zabarwienie skóry to oznaki dobrego stanu zdrowia, naukowcy podkreślają, że nadmierne zaczerwienienie lub żółtość jest już oznaką złego stanu zdrowia. 


Złogi tłuszczu

Ostatnim czynnikiem wskazującym na stan zdrowia, jest kształt twarzy. Jak wskazują naukowcy, BMI nie zawsze jest dokładną oceną tkanki tłuszczowej. W szczególności u osób ze znaczną ilością masy mięśniowej.  Są  one oceniane jako osoby z nadwagą, mimo że ich poziom tłuszczu w organizmie jest stosunkowo niski. Złogi tłuszczu na  twarzy zazwyczaj odzwierciedlają osady tłuszczu wokół reszty ciała, naukowcy twierdzą zatem, że wizualna analiza twarzy, jest lepszym wskaźnikiem tkanki tłuszczowej niż BMI! Nawet jeśli posiadłaś umiejętność perfekcyjnego ukrywania zbędnych kilogramów, Twoja twarz zdradzi męskim oczom wszystko, co skrzętnie ukrywasz pod warstwą ubrań. 


Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango 


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 06.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Wspaniałe efekty potwierdzone przez zachwyconych klientów!
Schudnij i zbuduj piękną sylwetkę lub zwiększ masę mięśniową!
Niezwykłe efekty gwarantuje najlepszy trener i dietetyk w Polsce!!!
Wejdź na jego stronę już teraz!! → igortreneronline
Dodano: 2018-06-15 06:39:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zmień swoje nawyki żywieniowe! Nabierz masy mięśniowej lub całkowicie pozbądź się tłuszczu! Z najlepszym trenerem i dietetykiem w Polsce to jest możliwe!!! Sprawdź naszą ofertę już dziś!
Nie marnuj czasu i wejdź na → igortreneronline
Dodano: 2018-06-15 06:38:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×