Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Jesteś jedną z tych kobiet, które raz na jakiś czas muszą zmagać się z opryszczką wargową? Ten wstydliwy problem, który psuje nasze dobre samopoczucie, można w łatwy sposób wyleczyć sprawdzonymi domowymi sposobami.

iStock_75852493_SMALL (1).jpg

Opryszczka wargowa powstaje na skutek zarażenia wirusem opryszczki pospolitej. Stres, zmęczenie, osłabiony układ odpornościowy i infekcje powodują, że na ustach powstają się bolesne, zaczerwienione, spuchnięte pęcherze, które po kilku dniach pękają i uwalniają przeźroczysty płyn, powodując powstawanie strupów. Te bardzo często pękają i krwawią. Jeśli nie masz już siły na walkę z tym problemem, zapoznaj się z domowymi sposobami, które ukoją ból i spowodują, że opryszczka zacznie znikać szybciej.

Na rynku istnieje wiele leków, których producenci zapewniają pozbycie się opryszczki w jeden dzień. Niestety to tylko mity, ponieważ opryszczka i jej objawy znikają samoczynnie. Leki mogą tylko skrócić czas występowania objawów. Zatem warto zaoszczędzić pieniądze i spróbować przynieść sobie ulgę za pomocą domowych sposobów.

PASTA DO ZĘBÓW I MIÓD

Jednym z domowych sposobów na leczenie opryszczki jest przykładanie do opuchniętego miejsca kostek lodu. Okłady można wykonywać również z fusów z zielonej herbaty, pasty do zębów, oraz miodu. Pasta do zębów wysuszy pęcherzyki wypełnione płynem, zatem warto nakładać ją punktowo na noc. Działa prawdopodobnie dzięki zawartemu w niej fluorowi, hamuje oddychanie komórkowe i syntezę węglowodanów. Z kolei miód zadziała bakteriobójczo i ograniczy rozprzestrzenianie się stanu zapalnego.

MOKRE RĘCZNIKI 

Objawy opryszczki będą pod kontrolą, kiedy umieścisz na niej okłady w postaci mokrych ręczników. Wystarczy kilka razy dziennie okładać opryszczkę przez dwadzieścia minut. Zmniejszy to obrzęk, a wraz z przyjmowaniem paracetamolu przyniesie ulgę w tym trudnym czasie.

CZOSNEK I CEBULA 

Ponieważ czosnek i cebula mają działanie antyseptyczne, będą idealną bronią w walce z bolesnymi pęcherzami. Przyklejony plasterek czosnku lub cebuli zmniejszy czas występowania opryszczki.

MOCZ 

Trikiem stosowanym przez naszych przodków są okłady z moczu. Podobno ten nieprzyjemny sposób działa przeciwbakteryjnie, zmniejsza obrzęk, przyspiesza gojenie i ma kojący wpływ na ból. Mocz działa dezynfekująco, ale z pewnością nie wszystkie posiadaczki opryszczki wargowej, zdecydują się na tak radykalne kroki w walce o dobre samopoczucie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 17.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×