Kilka prostych rzeczy, które już dziś możesz zrobić dla swojej skóry!

Uzyskaj gładszą i lśniącą skórę, dzięki tym kilku łatwym krokom.

iStock-500993772.jpg

Aby uzyskać wspaniałą, promienną skórę nie trzeba wydawać kroci na wydumane zabiegi pielęgnacyjne. Wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków oraz arsenał produktów, które pomogą Ci być o krok bliżej do zadowolenia z perfekcyjnie gładkiej skóry

Prysznic

Wysoki poziom zanieczyszczeń w wodzie może pozbawić skórę naturalnych olejów oraz spowodować stan zapalny. Zainstaluj w swojej łazience słuchawkę prysznicową, która filtruje wodę. Swój żel do mycia możesz też zastąpić nieco delikatniejszym środkiem, może na bazie naturalnych składników?

Guma do żucia

Żucie gumy i picie przez słomkę wydaje się nieszkodliwe, prawda? Okazuje się, że wraz z upływem czasu, te dwie czynności mogą mieć wpływ na Twoją twarz. Te nawyki mogą powodować zmarszczki powstające wokół ust.  Jeśli nie możesz całkowicie zrezygnować z gumy do żucia, spróbuj kilka razy w tygodniu zastąpić ją miętową herbatą do picia. Nie zapomnij również o ćwiczeniach twarzy!

Produkty mrożone

Owoce i warzywa są pełne antyoksydantów, dlatego tak wspaniale zapobiegają szybkiemu starzeniu się skóry.  I choć ich mrożone wersje nie cieszą się zbyt dobrą reputacją, szkodliwe działanie wolnych rodników zatrzymasz również dzięki nim. Według ekspertów są one poddawane procesowi mrożenia kilka godzin po ich zebraniu, zatem zatrzymują większość witamin i składników mineralnych. Warto sięgać po nie szczególnie zimą, kiedy nie ma tak szerokiego dostępu do świeżych owoców i warzyw.

Zbilansowana dieta

Cykl szybkiej utraty wagi, a następnie znaczący powrót dawnej masy ciała powoduje, że skóra jest poddawana nieustannemu wyciąganiu. Przez proces ten powstają na niej mikro ugięcia, które z biegiem lat zamieniają się w zmarszczki.  Co więcej, jeśli organizm jest narażony na brak odpowiedniej ilości składników odżywczych, skóra nie ma możliwości samodzielnej regeneracji. To dlatego zbilansowana i zdrowa dieta jest tak ważna dla skóry. 

Jedwabna poduszka

Wymień swoją bawełnianą poszewkę na tę wykonaną z jedwabiu. Gładki jedwab zmniejsza tarcie pomiędzy twarzą i poduszką, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. 

Umywalka

Zbyt dużo wapnia i magnezu w wodzie może doprowadzić do przesuszenia skóry. Zrób szybki test z paskiem pH, który znajdziesz praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym. Pomoże Ci określić, czy potrzebujesz specjalnych produktów do zmiękczania wody. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Sobota 25.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×