Te czynności powodują powstawanie zmarszczek!

Na pewno na co dzień o tym nie myślisz i nie zwracasz uwagi, jednak pewne codzienne przyzwyczajenia przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Warto choć trochę zminimalizować zagrożenie! Sprawdź, o jakich nawykach mówimy!

zmarszczki.jpg
Siedzenie przy komputerze

Zła wiadomość dla kobiet, które mają pracę biurową i codzienną styczność  z komputerem.  Siedzenie
w nieodpowiedniej, zbyt bliskiej odległości od komputera, przyczynia się do powstawania przedwczesnych zmarszczek. Aby zmniejszyć ryzyko ich powstawania, siedź minimum 50 centymetrów od monitora i rób kilkuminutowe przerwy.

Opalanie

Ciemna, opalona skóra wygląda bardzo ładnie, jednak promienie słoneczne mają na nią bardzo szkodliwy wpływ! Nie dość, że przesuszona skóra jest bardziej podatna na pojawienie się zmarszczek, to dodatkowo możesz nabawić się raka skóry.

Polecamy także: Zmarszczki- rozpraw się z nimi!

Nieodpowiednie zmywanie makijażu

Jeśli zbyt mocno i agresywnie zabierasz się za demakijaż, rozciągasz skórę. A codzienne powtarzanie tej czynności może powodować tworzenie się zmarszczek. Dlatego na przyszłość postaraj się zmywać makijaż dokładnie i bardzo delikatnie. Skóra z pewnością Ci się odwdzięczy!

Picie alkoholu

Zbyt duża ilość spożywanego alkoholu to prosta droga do pojawienia się zmarszczek. Alkohol,
a w szczególności drinki, zawierają sporą dawkę cukru, który niekorzystnie wpływa na kondycję naszej skóry. Jeśli chcesz wyglądać promiennie, świeżo i zdrowo, ogranicz picie napojów procentowych.

Odwodnienie

Jeżeli na co dzień pijesz zbyt mało wody, zwiększasz ryzyko pojawienia się zmarszczek! Musisz być odpowiednio nawodniona, aby Twoja skóra była jędrna, sprężysta- wtedy niechciane, przedwczesne zmarszczki pójdą w niepamięć!

Fot: Thinkstock
Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 12.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
niestety przez specyfikę pracy i bardzo bogatą mimikę twarzy, głebokie zmarszczki na czole pojawiły się u mnie już około 23 rż, przez co zamiast 25 lat dawano mi 30 co mnie strasznie irytowało. i choć wszyscy mi odradzali, że będę napompowana itakie tam, zdecydowałam się na botoks, tyle że taki lekki "baby botoks" i efekt jest rewelacyjny! normalnie ruszam czołem, ale mimika jest trochę ograniczona więc go już tak nie marszczę, wg doktro Tyc -Tyki z MTTEstetica dwa zabiegi i oduczę się tego nawyku, potem tylko dobra pielęgnacja i zabieg będę mogła o ile zechcę powtórzyć za parę lat. Dlatego nie bójmy sie medycyny estetycznej!
Dodano: 2016-06-30 10:47:03 Zgłoś nadużycie