Urodowe zabobony

Od małego babcie i mamy wpajają nam urodowe "mądrości"’ w które naiwnie wierzymy. Sprawdź, na co można dać się łatwo nabrać!

Urodowe zabobony

Urodowe zabobony


Pewnie nie jedna z nas usłyszała, że jedzenie czekolady poskutkuje trądzikiem, podcinanie wlosow bujną czupryną a po depilacji włoski odrastają grubsze i mocniejsze. My mamy dla Was dobra nowinę: to mity! Przedstawiamy Wam niektóre zabobony, w które pewnie nie jedna z nas wierzyła w dzieciństwie:

Czekolada = trądzik

Urodowe zabobony

Urodowe zabobony

Chyba nie ma takiej osoby, która być choć raz tego nie usłyszała.Zdania na ten temat są podzielone. Owszem na stan naszej cery ma wpływ odpowiednia dieta, hormony, produkcja sebum, natomiast jedzenie czekolady samej w sobie nie ma na to wpływu. Eksperci ze Stanów Zjednoczonych są nawet zdania, że zawarte w niej składniki takie jak magnez czy potas mogą poprawić kondycję skóry. Ale należy pamiętać, że ,"co za dużo, to niezdrowo".

Podcinanie końcówek = szybszy wzrost włosa?

Urodowe zabobony

Urodowe zabobony

Kolejny mit, który obalamy. Po wyjściu od fryzjera wydaje nam się, że mamy jakby trochę więcej włosów? Niestety, to złudzenie spowodowanego odpowiednio wystylizowaną fryzurą. Stwierdzono, że podcinanie końcówek absolutnie nie wpływa na wzrost oraz grubość naszych włosów, ponieważ na tempo wzrostu włosa mają czynniki genetyczne a także odpowiednia, zbilansowana dieta.

Codzienne mycie włosów = suche, zniszczone włosy

Urodowe zabobony

Urodowe zabobony

A skąd! Możemy myć włosy tak często, jak tego potrzebują. Jeśli natomiast nasze włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania, należy tylko ograniczyć używanie odżywek oraz dodatkowych preparatów, które obciążają włosy.

Częsta depilacja = grubsze, ciemniejsze włoski

Urodowe zabobony

Urodowe zabobony

Również mit. Nie ma to żadnego wpływu na grubość oraz kolor włosów. Także bez obaw możemy się depilować tak często jak tylko nam to potrzebne.


Słońce wysusza wypryski

Urodowe zabobony

Urodowe zabobony


Nic bardziej mylnego. Na początku rzeczywiście możemy zauważyć poprawę naszej skóry, natomiast później będzie produkować więcej sebum, co będzie skutkowało jeszcze większą ilością wyprysków.

Źródło: MilionKobiet

Foto: ThinkstockDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 20.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×