Uważaj na lokówkę do włosów

Jak często tak naprawdę powinno się używać lokówki, jeśli ma się słabe włosy? Proszę o poradę.

Uważaj na lokówkę do włosów

Uważaj na lokówkę do włosówWysoka temperatura i włosy to niedobrana para (zwłaszcza w przypadku słabych włosów) – włosy są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury i łatwo pod ich wpływem ulegają zniszczeniu.

Szkodliwość wysokich temperatur na włosy
nie oznacza jednak, że nie należy korzystać z dobrodziejstw najnowszych technologii. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Przede wszystkim, aby zminimalizować szkodliwość działania lokówki, należy "panować" nad temperaturą, tzn. wybierać jedynie urządzenia z regulacją temperatury. Wybór temperatury powinien zależeć od stopnia zniszczenia i gatunku włosów.


Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Jeśli mamy do czynienia z włosami zniszczonymi, rozjaśnionymi, cienkimi i delikatnymi, używając lokówki, temperatura nie powinna przekroczyć 170°C. Bezwzględnie nie należy używać lokówki na wilgotne włosy, gdyż mokre włosy są wyjątkowo podatne na uszkodzenia.


Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Kolejnym bardzo ważnym elementem podczas stylizacji włosów lokówką jest zastosowanie kosmetyków ochronnych oraz termoaktywnych. Kosmetyki ochronne chronią nasze włosy przed niekorzystnym działaniem lokówki. Stosując kosmetyki termoaktywne przy stylizacji na gorąco możemy również odbudować włosy. Jak to możliwe? Składniki kosmetyków termoaktywnych aktywizują się pod wpływem ciepła, "wbudowują się" we włosy, wzmacniając je. Kosmetyki te poza działaniem odbudowującym ułatwiają również stylizację włosów oraz utrwalają ją.

Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą

Zalecałbym zachować umiar w używaniu lokówki (najlepiej maksymalnie raz w tygodniu) i zastosowanie się do wszystkich ww. zaleceń.
Dariusz Degowski
Ekspert MilionKobiet.pl
Dariusz Degowski, mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata
Stylista GOLDWELL, Salon Fryzjerstwa Artystycznego Dariusz Degowski z Gdańska

Fot. Łukasz Ostalski


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 29.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×