W jakim makijażu kobieta jest najatrakcyjniejsza? Oto wyniki badań

Jak powinna się malować kobieta, by wyglądać naprawdę bardzo atrakcyjnie jaki make up najbardziej podoba się panom? Naukowcy postanowili odpowiedzieć na to pytanie.

makijaż_na _randkę.jpg

W jakim makijażu kobieta jest najatrakcyjniejsza? Oto wyniki badań

Wiele z nas nie raz staje przed lustrem i zastanawia się w jakim makijażu wygląda najkorzystniej. Często gdy szykujemy się na wieczorne wyjście wydaje nam się, że im nasz make up bardziej zauważalny tym atrakcyjniejsze jesteśmy. Okazuje się, że wcale tak to nie działa.

Według najnowszego badania opublikowanego w The Quarterly Journal of Experimental Psychology, zarówno mężczyźni jak i kobiety uważają, że znacznie atrakcyjniej wygląda osoba, która ma na sobie mniej makijażu, niż ta, która ma go więcej.

Zobacz też: POSTAW NA NATURALNY MAKIJAŻ 

W badaniu wzięło udział 44 kobiety, którym powiedziano, by pomalowały się tak, jakby miały wyjść na wieczorną imprezę, która ma potrwać całą noc. Modelki zostały sfotografowane przed oraz po zrobieniu makijażu. Później zdjęcia zostały przetworzone w komputerze i każdy uczestnik badania mógł zobaczyć tę samą kobietę na 21 zdjęciach, w różnej ilości makijażu.

atrakcyjny makijaż2.jpg

Naturalny makijaż to najlepszy wybór

Oceniający mogli płynnie przeskakiwać między zdjęciami, dzięki czemu widzieli wzrost i zmniejszanie się makijażu na poszczególnych fotografiach. Ich celem było wybrać to, na której według ich osobistego zdania dana kobieta wyglądała najatrakcyjniej, na której według nich najbardziej spodoba się mężczyznom, a na której kobietom. Co się okazało?

Otóż badania pokazały, że kobiety preferują odrobinę więcej makijażu niż mężczyźni. Ale to nie wszystko. Badania ukazują również, że modelki poproszone o wykonanie wieczorowego makijażu zrobiły o 30 procent mocniejszy make up niż wszyscy oceniający, niezależnie od płci, uznali za najbardziej atrakcyjny.

Jaki jest zatem wniosek? Cóż, kiedy szykujemy się na wieczorne wyjście nie tylko nie przesadzajmy z mocnym makijażem, ale postawmy po prostu na naturalność. To właśnie ona najbardziej przyciąga i sprawia, że wyglądamy pięknie i atrakcyjnie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 27.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
To jasne, że naturalny makijaż, który tylko podkreśla urodę jest najlepszy. Dlatego ja używam zamiast podkładu kremu CC z Bella, który ładnie wyrównuje koloryt, pielęgnuje skóry i nie robi ,,tapety" na twarzy. Jak mówię znajomym, że mam makijaż, to mi nie wierzą, a komplementów na temat moje skóry słyszę dużo;)
Dodano: 2014-12-28 20:02:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×