Wine face- co dzieje się z Twoją twarzą, gdy pijesz za dużo wina?

Tagi: wino

Od jakiegoś czasu masz problemy z cerą? Zobacz, jak lampka wina dziennie wpływa na Twoją urodę!

winoceraaa.jpg

Chyba każda z nas uwielbia wino- to doskonały dodatek do smacznej kolacji. Nierzadko przypisuje mu się prozdrowotne właściwości- podobno kieliszek wina dziennie pomaga w odchudzaniu, a także chroni nasze serce. Niestety, mamy złe wiadomości... Jeżeli sięgasz po wino zbyt często, Twoja cera prędzej czy później to "zauważy".

Istnieje kilka oczywistych sygnałów, które świadczą o tym, że pijesz za dużo wina. Wszystkie znajdziesz na swojej twarzy. Listę znaków ostrzegawczych stworzyła dermatolog i autorka książki "Odwróć oznaki starzenia",  Nigma Talib. Lekarka wymienia między innymi: opadające powieki, odwodnioną skórę, zmarszczki na policzkach, zaczerwienione policzki i nos, rozszerzone pory i głębokie fałdy nosowe. Co ciekawe, najbardziej szkodliwe dla naszej cery jest czerwone, wytrawne wino, choć tak naprawdę każdy alkohol wpływa na skórę destrukcyjnie. Alkohol hamuje działanie enzymu, który łagodzi stany zapalne skóry- kiedy organizm wytwarza go w mniejszych ilościach, na naszej twarzy mogą pojawiać się zaczerwienienia.

Pomóż swojej skórze!

Jak twierdzi lekarka, wystarczy już trzytygodniowa przerwa od alkoholu, aby przywrócić cerze dawną kondycję. Podczas "detoksu" powinnaś dbać o prawidłowe nawodnienie skóry, zarówno zewnątrz, jak i od wewnątrz. Ważny jest również rodzaj wina, jakie wybierasz- wybieraj szczepy o niskiej zawartości cukru.

Zdjęcie: iStock 

Źródło: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 20.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
AnetaKa
Ale za to jedna lampka wina dziennie może bardzo dobrze działać na metabolizm :P
Dodano: 2017-09-21 13:05:42 Zgłoś nadużycie