Własnoręczne skracanie grzywki

Macie chęć na zmianę fryzury i chcecie poeksperymentować w domu, albo wydaje Wam się, że nie warto z podcięciem samej grzywki fatygować się do fryzjera? Skorzystajcie z porad jak skrócić grzywkę w domu!

Własnoręczne skracanie grzywki

Własnoręczne skracanie grzywki


Grzywka nadaje twarzy charakteru. Osoby, które nigdy nie miały grzywki i nagle zdecydują się na taką fryzurę, bardzo mocno odczuwają zmianę w swoim wyglądzie( szybko dostrzegają ją również inni). Dobrze obcięta grzywka dodaje fajnego, niepowtarzalnego wyglądu, ponieważ każda twarz jest inna. Natomiast należy pamiętać o tym, iż źle obcięta grzywka zadziała w sposób odwrotny, powodując niezbyt sprzyjający efekt wyglądu naszej twarzy.

Przed obcięciem grzywki warto wiedzieć:

•    nie do każdej twarzy pasuje grzywka. Panie o buzi kwadratowej nie powinny mieć grzywki. Twarze okrągłe dobrze wyglądają z lekką grzywką, mocno wycieniowaną. Trójkątnym służy bardzo krótka lub asymetryczna. Aby złagodzić ostre rysy twarzy prostokątnej, zdecyduj się na mocno ukośną grzywkę. Kobiety z owalnym kształtem twarzy mogą tworzyć każdy rodzaj grzywki bez żadnych ograniczeń;

•    nigdy nie podcinaj grzywki samodzielnie na mokrych włosach, a zwłaszcza, jeśli włosy są naturalnie podatne i się falują. Włosy są wtedy bardziej proste i nie mamy nad nimi tak dużej kontroli, co wiąże się z ryzykiem zbyt mocnego skrócenia, które zauważysz dopiero po wysuszeniu włosów;

•    rozdziel grzywkę na dwie - trzy warstwy, wydziel pierwszą najbliższą twarzy, rozczesz używając grzebienia o gęsto ułożonych zębach i podetnij do odpowiedniej długości. Następnie drugą i trzecią warstwę połóż na każdej obciętej warstwie i przytnij tak, aby obie warstwy się zrównały. Teraz możesz zmoczyć włosy i dociąć pojedyncze włosy, które będą dłuższe od podstawowej długości, którą stworzyłaś.


Własnoręczne skracanie grzywki

Ekspert MilionKobiet.pl
Janusz Podulka
Instruktor GOLDWELL, Salon Fryzjerski Wrocław

Foto: Mariusz Żyto/ Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 29.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
nimitz
Za własną grzywkę zabierałam się tylko wtedy, kiedy wychodziłam wściekła od fryzjera i czułam, że muszę coś z tym zrobić. Wyniki były różne :)
Dodano: 2013-10-30 16:15:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×