6 sposobów na poradzenie sobie z cienkimi włosami

Cienkie włosy potrafią być prawdziwą zmorą dla kobiety... Wygląd cienkich pasemek można jednak polepszyć dzięki prostym trikom!

cienkiewlosy.jpg

Cienkie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli zależy nam na uzyskaniu wyjątkowej objętości. Jak sprawić, aby cienkie włosy wyglądały na nieco grubsze? Oto nasze triki:

1.Znajdź odpowiednią fryzurę. Cienkie włosy najlepiej obcinać na krótko- wtedy nabierają sprężystości i objętości. Najlepiej sprawdzi się fryzura typu bob. Pamiętaj, aby nie cieniować włosów- to sprawi, że będą wyglądały na jeszcze cieńsze.

2.Postaw na kolory. Aby włosy sprawiały wrażenie nieco grubszych, nadaj im kilka odcieni. Delikatne pasemka i refleksy sprawią, że włosów będzie optycznie więcej. Unikaj koloru czarnego- w tym przypadku również wyszczupla!

3.Zadbaj o fryzurę... do snu. Spanie w upięciu sprawi, że rano włosy będą lekko pofalowane. Możesz zapleść warkocz lub zrobić delikatny koczek. Staraj się nie kłaść spać z mokrymi włosami. Rano, aby zwiększyć objętość, warto użyć suchego szamponu.

4.Obetnij grzywkę! To świetny sposób na optyczne zwiększenie objętości fryzury. Dzięki grzywce Twoje włosy odżyją i nabiorą zupełnie nowego kształtu. Jeżeli nie lubisz radykalnych zmian, możesz wybrać delikatną grzywkę, opadającą na bok.

5.Pamiętaj o przedziałku! Od czasu do czasu warto zmienić stronę głowy, na której robisz przedziałek. Dzięki temu włosy ułożą się zupełnie inaczej niż do tej pory. 

6.Susz włosy trzymając głowę do dołu. Na pewno zauważyłaś, że ten sposób działa. Pamiętaj jednak, aby nie używać zbyt gorącego powietrza, które może zaszkodzić cebulkom. Podczas suszenia lekko roztrzepuj włosy.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 25.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
W sumie przyzwyczaiłam się do moich cienkich włosów. Odpowiednie modelowanie i jest ok. Bardziej zaczęło mnie denerwować ich wypadanie. Zaczęłam brać skrzypolen i dobrze sobie z tym poradził. Teraz przed wiosną też zacznę żeby zapobiec tej okresowej przypadłości. Jak macie to samo to polecam :)
Dodano: 2017-01-31 23:41:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×