Chcesz mieć piękne, lśniące włosy? Oto 5 spraw, na które musisz zwrócić szczególną uwagę!

Dbasz o swoje włosy najlepiej, jak potrafisz, a i tak nie wyglądają zdrowo? Zobacz, czego lepiej unikać!

pieknewloski.jpg

Aby cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami, nie wystarczy używać najlepszej jakości kosmetyków. W codziennej pielęgnacji każda z nas nieświadomie popełnia błędy, przez które włosy stają się coraz bardziej zniszczone. Oto 5 rzeczy, których lepiej unikać:

1. Kolor. Nie chodzi o to, abyś przestała farbować włosy, ale staraj się robić to jak najrzadziej. Włosy po farbowaniu bardzo szybko się wysuszają. Pamiętaj, że w farbie zawarta jest ogromna ilość substancji chemicznych. Bardzo często możesz się spotkać także z reakcją alergiczną, dlatego staraj się zawsze wykonywać próbę uczuleniową. Istotny jest także wybór odpowiedniego szamponu- te, które zawierają zbyt dużo "dodatków" sprawiają, że Twoje włosy szybciej się przetłuszczają. Dlatego akurat na tym kosmetyku nie warto oszczędzać.

2. Fryzura. Staraj się jak najczęściej rozpuszczać włosy. Jeśli lubisz, gdy są związane, nie rób tego zbyt mocno. Wystarczy, że lekko je podepniesz. Ciasne ściąganie włosów powoduje ich wypadanie a w rezultacie... wczesne łysienie.  Postaw także na jednego, sprawdzonego fryzjera, który doskonale zna Twoje włosy.

3. Kąpiel. Mimo że denerwuje Cię, kiedy z włosów po myciu skapują krople wody, nigdy ich nie trzyj ani nie owijaj głowy ręcznikiem. Chwilę po kąpieli włosy są nieco słabsze, dlatego łatwiej je zniszczyć. 

4. Ochrona. Chcesz, żeby Twoje włosy były zawsze idealnie ułożone i używasz w tym celu prostownicy lub lokówki? Czy przypadkiem nie zapominasz o odpowiednim zabezpieczeniu włosów przed tak wysoką temperaturą? Wystarczy, że kilka razy w tygodniu użyjesz maseczki termoochronnej. 

5. Konsekwencja. Jeżeli decydujesz się na kurację konkretną odżywką i szamponem, rób to do skutku. Jak najrzadziej zmieniaj kosmetyki, których używasz. Jeśli chcesz mieć zadbane włosy, powinnaś także regularnie odwiedzać salon fryzjerski- nawet jeśli nie chcesz nic zmieniać w swojej fryzurze, warto co jakiś czas podciąć same końcówki.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 19.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×