Jak powinnaś pielęgnować końcówki włosów?

Gładkie, mocne i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Jednak niewiele z nas pamięta o ich właściwej pielęgnacji. Na wszelkie zniszczenia najbardziej narażone są końcówki. Sprawdź, co może być skuteczną pomocą w walce z tym problemem!

zniszczone koncowki.jpg

Ogranicz farbowanie

Nie nadużywaj zabiegów chemicznych, które ingerują w strukturę włosa. Jeśli farbujesz włosy, nie rób tego częściej, niż raz na 4-5 tygodni.

Zobacz także: Jak walczyć z przetłuszczaniem włosów?

Odpowiednio rozczesuj włosy

Delikatne postępuj z włosami podczas ich rozczesywania, szczególnie po myciu. Włos wilgotny ma rozchyloną łuskę włosową, więc brakuje mu naturalnej ochrony i jest bardziej podatny na uszkodzenia.
Staraj się nie szarpać włosów, tylko stopniowo rozczesywać splątane miejsca.

Nie myj ich w gorącej wodzie

Zaleca się, by myć włosy w lekko ciepłej lub letniej wodzie. Dzięki temu łuski włosów będą domknięte, a same końcówki znacznie mniej narażone na zniszczenia.

Bądź ostrożna przy stylizacji

Zanim zaczniesz korzystać z prostownicy czy lokówki, pamiętaj o produktach zabezpieczających przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury – to zmniejszy ryzyko rozdwojenia końców.  Podczas stylizacji unikaj również tapirowania włosów.

Stosuj olejki

Nawilżaj włosy olejami - na rozdwojone końcówki szczególnie polecany jest olej kokosowy oraz arganowy. Mają one dobroczynny wpływ na każda strukturę włosa.


Foto: Thinkstock
Zobacz też:

ID galerii:640


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 18.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×