Jak rozjaśnić ciemne włosy?

Rozjaśnianie włosów nie jest ani prostą, ani tanią sprawą. Jak zatem rozjaśnić włosy, aby nie wydać majątku u fryzjera, nie zniszczyć przy tym włosów i nie popełnić błędów? Podpowiadamy!

wlosy.jpg

Rozjaśnianie ciemnych, a zwłaszcza farbowanych wcześniej na czarno włosów nie jest łatwe. Oczywiście można to zrobić samodzielnie w domu, wtedy zaoszczędzimy pieniądze, ale w takim przypadku istnieje też o wiele większe ryzyko, że popełnimy błąd i uzyskamy nie ten kolor, o który nam chodziło oraz, że poważnie zniszczymy sobie włosy. Aby zatem z ciemnego lub czarnego koloru włosów zejść do koloru jaśniejszego lub do blondu, polecamy Ci wizytę u fryzjera. Co podczas takiej wizyty zrobi fryzjer?


Jak rozjaśnić czarne farbowane włosy?

Po pierwsze trzeba się z tym wybrać do fryzjera. Jednak nie do byle jakiego, ale sprawdzonego przez znajomych i takiego, który za usługę rozjaśniania nie zażyczy sobie bajońskiej sumy (warto wcześniej porównać ceny i jakość usług w kilku różnych salonach fryzjerskich).  

Gdy już zdecydujemy się na konkretnego fryzjera, wtedy, odpowiednio przygotowany do wykonywania swojego zawodu specjalista, zwykle zastosuje wysokiej jakości dekoloryzator, który pozwoli nam pozbyć się bardzo ciemnego lub nawet czarnego koloru bez wielkiego spustoszenia na głowie. Po dekoloryzacji włosów, nie należy się przerażać, gdy zobaczymy w lustrze, że mają one okropny lub bliżej nieokreślony kolor, bo na tę właśnie otrzymaną barwę fryzjer nałoży kolor docelowy, o który nam chodzi.

Jeśli jednak z bardzo ciemnych włosów chcemy przejść do włosów jasnych lub nawet bardzo jasnych, nie należy nastawiać się na to, że taka zmiana dokona się za jednym zamachem - podczas pojedynczej wizyty. Mogłoby się tak stać, ale wtedy najpewniej włosy byłyby bardzo zniszczone, a nawet mogłyby zacząć kruszyć się w rękach. 

Jeśli chcemy zejść z bardzo ciemnego koloru do jaśniejszego, warto również rozważyć opcję rozjaśnianych pasemek. Wtedy rozjaśnieniu poddajemy tylko wybrane pasma włosów i dzięki temu kosmyki również mniej się niszczą.

Niezależnie jednak od tego jaką formę zmiany fryzury wybierzemy, zawsze pamiętajmy, że zmian tych najlepiej dokonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim!

zdjęcie: Thinkstock  

ID galerii:805


Dodał(a): Natalia Fijał , Czwartek 28.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×