Pytania, które powinnaś zadać fryzjerowi, zanim usiądziesz na fotelu

Włosy są jednym z ważnych elementów Twojej tożsamości. Niezależnie od tego, czy od lat trzymasz się jednego cięcia, czy lubisz eksperymentować, włosy pokazują światu, część Twojego wnętrza. Podczas wizyty u fryzjera, warto zadać mu tych kilka pytań, aby ta okazała się sukcesem i najlepiej odwzorowała to, co chcesz osiągnąć.

iStock-609715616.jpg

Jaka fryzura jest najlepsza dla mojego kształtu twarzy?

Niestety, jeśli lubisz wyraziste boby lub asymetryczne cięcia, nie oznacza to, że te fryzury pasują do Twojego kształtu twarzy. Co więcej to, co wygląda dobrze na Beyonce, może nie wyglądać dobrze na Tobie. Nie musisz całkowicie rezygnować z fryzur, które według Ciebie są najciekawsze. Zamiast tego, możesz porozmawiać z fryzjerem i poprosić go o zmianę kilku szczegółów z Twojego wzorca i dostosowanie fryzury do Twojej twarzy. Każdy dobry fryzjer będzie wiedział, co robić. Jeśli zauważysz, że nie potrafi wytłumaczyć planów na Twoją fryzurę, uciekaj, zanim usiądziesz w fotelu!

Czy fryzura będzie pasowała do mojego stylu życia?

Styl życia to kolejny element, który należy rozważyć podczas zmiany fryzury. Krótkie fryzury, których nie da się upiąć, mogą okazać się problematyczne dla kobiet, które pracują poza domem, zwłaszcza latem, kiedy upały są nie do wytrzymania. Zanim Twoje włosy zostaną umyte, powinnaś upewnić się, że fryzjer rozumie Twoje potrzeby i chętnie z Tobą rozmawia. Nie ma nic gorszego niż niedopowiedzenia u fryzjera. 

Jaki kolor włosów będzie najlepszy dla mojego odcienia skóry?

Równie ważnym elementem co kształt twarzy, jest odcień skóry. To właśnie od niego zależy, jaki kolor będzie dla Ciebie najlepiej pasował. Pod uwagę warto wziąć również sezon. Latem, pod wpływem promieni słonecznych, skóra staje się ciemniejsza. Naturalnie ten proces odwraca się zimą.

Jaka farba najlepiej podkreśli kolor moich oczu?

Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że nowy kolor włosów będzie do Ciebie pasował, poproś fryzjera o wzięcie pod uwagę koloru Twoich oczu. Dodanie lub odjęcie kilku tonów i dopasowanie koloru do oczu, będzie gwarancją niepowtarzalnego stylu.

Czy proponowana fryzura jest trudna w utrzymaniu na co dzień?

Zanim zachwycisz się fryzurą proponowaną przez stylistę, zastanów się, czy będzie praktyczna. Ekstremalne cięcia i kolory mogą wymagać dodatkowych wizyt w salonie i pochłaniać znacznie więcej czasu przed wyjściem do pracy. Ważne jest przedyskutowanie tego szczegółu z wyprzedzeniem. Twój wygląd powinien pracować w zgodzie z Twoim trybem życia.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 23.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×