Zapuszczasz włosy? Zobacz jak to zrobić w ekspresowym tempie!

Większość z nas marzy o długich włosach, jednak ich zapuszczanie jest bardzo męczące... Zobacz, co sprawi, że Twoje kosmyki urosną w oka mgnieniu!

fryzury gwiazdy pop.jpg

Jeżeli marzysz o długich, lśniących włosach, przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość. Bez względu na zabiegi, jakie zastosujesz, maksymalne tempo wzrostu kosmyków to 5 centymetrów miesięcznie. Dlatego zmiany nie będą widoczne z dnia na dzień, jednak dzięki naszym trikom już po kilku tygodniach będziesz mogła cieszyć się piękną, kobiecą fryzurą. Oto 5 sprawdzonych sposobów:

1.Regularne podcinanie. Zanim zaczniesz zapuszczać włosy, powinnaś zadbać o ich jakość. W tym celu pozbądź się rozdwojonych końcówek. Jeżeli nie zrobisz tego w odpowiednim momencie, wizyta u fryzjera może skończyć się drastycznym cięciem.

2.Czesanie. Wbrew pozorom im rzadziej czeszesz swoje włosy, tym lepiej. Nigdy nie rób tego kiedy kosmyki są jeszcze mokre- wtedy są najbardziej podatne na wszelkie uszkodzenia.

3.Zmiana nawyków. Chodzi tutaj zarówno o wprowadzenie do diety wartościowych produktów, jak i rezygnację z używek. Dym papierosowy osadzający się na włosach truje je od wewnątrz! Jedz produkty zawierające dużą ilość żelaza. To między innymi wątróbka, ryby i orzechy.

4.Mycie. Podczas każdego mycia włosów masuj skórę głowy. Pobudza to cebulki włosowe, a także poprawia ukrwienie. Zaraz po umyciu włosów spłucz je zimną wodą. To nieprzyjemne, jednak taki zabieg domyka łuski włosów i sprawia, że włosy są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto również często zmieniać szampon. Jeżeli cały czas używasz tego samego kosmetyku, włosy w końcu "przyzwyczajają" się do niego, przez co przestaje na nie działać.

5.Unikanie stresu. Zauważyłaś, że w ostatnim czasie wypada Ci coraz więcej włosów? Z pewnością miałaś ostatnio trochę bardziej stresujący czas. Pamiętaj, że negatywne emocje mają wpływ na cały Twój organizm! 

 Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 01.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×