Włosy pod letnią ochroną

Jak powinniśmy chronić nasze włosy latem, kiedy są one wystawione na słońce i działanie wysokich temperatur radzi Krzysztof Kulesza, stylista KMS California.

ochrona włosów latem


Latem na nasze włosy czyha wiele niebezpieczeństw. Nie tylko tych chemicznych i mechanicznych w salonach i łazienkach, ale również takich jak: słońce, wiatr oraz słona woda – czyli wszystko to, co daje nam tak długo wyczekiwane lato!

Zatem taka anegdota: jeśli chcemy ściągnąć kolor z włosów, wyjedźmy do ciepłych krajów. Włos wystawiony na słońce jest narażony na działanie promieniowania UV oraz na wysoką temperaturę, która powoduje, iż łuska włosa rozchyla się i pozbawia go wilgoci oraz niszczy jego naturalną keratynę. Promieniowanie UV powoduje powstawanie we włosach wolnych rodników, które znane są z degradacyjnych właściwości. Wskutek tego włos wysusza się, a jego pigment naturalny lub kosmetyczny rozjaśnia się. Dego bardzo ważne jest, aby pamiętać o właściwej pielęgnacji, mocnym nawilżeniu i kosmetykach zawierających filtry UV.

Wiele firm w sezonie letnim wydaje serię produktów przeznaczonych właśnie do takiej pielęgnacji. Poza szamponem i odżywką (jest to podstawa) poświęćmy uwagę maskom i stosujmy je co 3 dni, żeby dostarczyć włosom mocnego nawilżenia. Rozsądnie jest używać olejków i różnego rodzaju serum do stylizacji, które skutecznie chronią włosy, tworząc barierę dla słońca poprzez nawilżenie i zamknięcie łuski włosa.

Nie powinniśmy też wystawiać mokrych włosów bezpośrednio na słońce. Dlaczego? Proponuję zrobić test, wystawiając zmoczoną roślinę na promienie słoneczne. Po niedługim czasie liście mogą zostać przypalone. Podobnie jest z włosami. Choć, jak wiadomo, włos nie przypali się, ale ryzyko uszkodzenia istnieje!

Podczas pobytu nad morzem równie ważna jest ochrona przed słoną wodą, dlatego kiedy planujemy zażywać morskiej kąpieli, nałóżmy na włosy (nawet suche) maskę do pielęgnacji. Po kąpieli koniecznie należy spłukać sól i ponownie użyć pielęgnacji. W tym sezonie prostym i przyjemnym sposobem na ochronę jest również kapelusz.

Krzysztof Kulesza


  Ekspert MilionKobiet.pl: Krzysztof Kulesza

                                          Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

                                                                                                                                   Foto: Inga Chawa

                                                                                                                           Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 04.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
szyszka094
i tak nie ma idealnego środka na ochrone, ja mam zawsze okropne włosy w ciągu wakacji
Dodano: 2012-06-05 10:56:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×