Wpływ alkoholu na skórę

Lubisz mocno zakrapiane imprezy i często w nich uczestniczysz? Wszystko jest dla ludzi, jednak zbyt częste spożywanie alkoholu może niekorzystnie wpłynąć na skórę. Zapoznaj się z informacjami, które przygotowaliśmy!

Wpływ alkoholu na skórę

Wpływ alkoholu na skórę


Ból głowy, uczucie nieopisanego pragnienia, podkrążone oczy - zapewne wiele z Was chociaż raz w życiu miało do czynienia z takim stanem. To kac po intensywnej imprezie, mocno zakrapianej alkoholem. Jak wiadomo, wszystko jest dla ludzi i na pewno nikt nie mówi, że mamy sobie odmawiać dobrej zabawy, lecz nie przesadzajmy, gdyż każde takie wydarzenie w naszym życiu bardzo dobrze zapamiętuje skóra, na którą alkohol mocno wpływa.

Jakie działanie ma alkohol? Przede wszystkim pozostawia nasz organizm mocno odwodniony, co prowadzi do przesuszenia skóry i może powodować złudzenie zmatowionej cery. Takie też trwające odwodnienie powoduje przyspieszenie procesu starzenia skóry, co z kolei skutkuje przybraniem przez nią szarej barwy i szybszym powstawaniem zmarszczek.

Taki stan skóry w dużej mierze jest też spowodowany wypłukaniem składników niezbędnych do prawidłowego jej funkcjonowania. Wśród nich dominuje utrata witaminy A, witamin z grupy B, kwasu foliowego oraz wapnia. Poza tym alkohol wypłukuje również cynk, którego niedobory prowadzą do wypadania włosów, które dodatkowo stają się przesuszone, łamią się oraz rozdwajają, co daje efekt "siana na głowie".

Ponad to alkohol powoduje rozszerzenie naczynek, przez co zwłaszcza osoby z cerą naczynkową powinny zwrócić szczególną uwagę na jego ograniczanie. Zaostrzenie zmian skórnych może nastąpić także w przypadku trądziku dorosłych, łuszczycy, czy trądziku różowatego.

Przy częstym spożywaniu alkohol musimy liczyć się z tym, że same skazujemy się na utratę blasku naszej skóry oraz jej szybsze starzenie, lecz oczywiście nikt tutaj nie mówi, że jeden kieliszek np. wina jest szkodliwy - wszystko z umiarem.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 14.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×