Wpływ stresu na wygląd włosów

Czy stres może mieć wpływ na to, jak wyglądają nasze włosy? Skorzystajcie z naszych porad i przekonajcie się same!

Wpływ stresu na wygląd włosów

Wpływ stresu na wygląd włosówStres ma bardzo duże znaczenie na kondycję naszych włosów, ponieważ wpływa na stan cebulek włosów. Każda nasza cebulka jest otoczona przez wieniec układu nerwowego (W.U.N), który w momencie stresu zacieśnia się wokół brodawki włosa powodując ich szybsze wypadanie. Niestety na miejsce osłabionego włosa nie wytworzył się jeszcze nowy, następowy włos zastępujący miejsce starego.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Stres może spowodować osłabienie kondycji owłosienia na całym obszarze skóry głowy, nie tylko na obszarze szczytowym, czy czołowym głowy, jak np. mamy często w przypadku łysienia androgenowego. Każdy  z nas indywidualnie odbiera emocje dlatego też od nas samych zależy praca wieńca układu nerwowego. Jeśli będziemy w  odpowiedni sposób odbierać emocje  z otoczenia  nasz wegetatywny  układ nerwowy oszczędzi strukturę włosa w mieszku włosowym.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury

W skrajnych przypadkach stres jest jednym z najczęstszych czynników, który może spowodować nawet całkowitą utratę włosów (np. łysienie plackowate). Jest to choroba genetyczna, a czynnikiem aktywującym tą chorobę jest niestety najczęściej stres. Przeciążenie stresowe, lęk może być również przyczyną problemów z tzw. trichotilomanią - kompulsywnym wyrywaniem sobie włosów.ID galerii:598


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 18.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×