Wszystko, co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi

Powiększanie piersi należy do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Jego popularność jest związana przede wszystkim z tym, że jędrne, kształtne i duże piersi często utożsamiane są z synonimem kobiecości.

mkobietkorektapiersi.jpg

Skoro czytasz ten artykuł, to pewnie myślisz o powiększaniu piersi. Jednak zanim zapiszesz się na zabieg, dowiedz się wszystkiego, co powinnaś o nim wiedzieć.


Czy powiększanie piersi boli? Jakie implanty się stosuje? Czy zawsze mamy gwarancję otrzymania oczekiwanego rezultatu? Czy palaczki mogą poddać się powiększaniu biustu?

Najważniejsze informacje dotyczące powiększania piersi

Powiększanie piersi jest operacją, która wymaga rekonwalescencji. W tym czasie pacjentka może odczuwać pewien ból i dyskomfort, dlatego konieczne jest przyjmowanie leków przeciwbólowych. Przez kilka tygodni po operacji należy nosić specjalny biustonosz. Natomiast na ostateczne efekty zabiegu trzeba poczekać około 2 miesięcy, ponieważ przez ten czas dochodzi do układania się implantów w piersiach.

Ból po operacji powinien minąć w ciągu 2-3 dób, ale warto wiedzieć, że jego nasilenie może być różne u każdej pacjentki, ponieważ jest zależne nie tylko od indywidualnego progu bólowego, ale także od wielu innych czynników – np. od wielkości wszczepionych implantów.


Jakich efektów można się spodziewać?

Powiększanie piersi jest na tyle znanym lekarzom zabiegiem, że w większości przypadków daje oczekiwane efekty i pacjentki są zadowolone. Mimo to należy podkreślić, że ważne są tutaj umiejętności i doświadczenie konkretnego chirurga plastyka. Jest to istotne w całym przebiegu operacji, czyli już na początku, podczas dobierania kształtu i wielkości implantów, jak i również później w trakcie wykonywania operacji.

Palenie papierosów i latanie samolotem a powiększanie piersi

Jednym z mitów krążących wokół powiększania piersi jest to, że palaczki nie mogą poddać się operacji. Nie jest to prawdą, choć lekarze zalecają rzucenie palenia na przynajmniej 2 miesiące przed operacją. Jest to związane z tym, że palenie papierosów źle wpływa na procesy gojenia się ran i doprowadza do gorszego gojenia się tkanek. Kolejnym dość popularnym mitem jest to, że kobiety z implantami nie powinny latać samolotem. Nie ma to nic wspólnego z prawdą, ponieważ implanty dobrze reagują na zmiany ciśnienia i na pewno z tego powodu nie ulegną pęknięciu.

Implanty naturalne i okrągłe 

Kobiety zdecydowane na zabieg powiększania piersi bardzo długo zastanawiają się nie tylko nad wyborem konkretnego rozmiaru, ale również rodzaju implantu. Wyróżniamy dwa kształty, czyli implanty naturalne (anatomiczne) mające kształt łezki i przypominające swym wyglądem naturalne kobiecie piersi oraz implanty okrągłe, mające bardzo symetryczny kształt. Wybór kształtu implantów powinien być przedyskutowany z doświadczonym chirurgiem plastykiem, który potrafi ocenić, jaki model implantów będzie najbardziej pasował do danego typu sylwetki.
Jeżeli chodzi o metody wykonania zabiegu, to najczęściej stosuje się właśnie implanty. Można również powiększyć piersi własnym tłuszczem lub wstrzyknąć w nie kwas hialuronowy.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg powiększania biustu?

Najlepsze kliniki zajmujące się powiększaniem piersi znajdują się na stronie www.tourmedica.pl. Wybierając jedną z nich masz pewność, że zabieg będzie wykonany w renomowanej i doświadczonej klinice.Dodał(a): Wj , Wtorek 25.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×