Wybieramy idealną prostownicę do włosów

Proszę poradzić, czym powinnam się kierować przy wyborze prostownicy do włosów, tak, aby posłużyła mi przez wiele lat i nie zniszczyła moich włosów?

Wybieramy idealną prostownicę do włosów


Regularne prostowanie włosów s
topniowo je osłabia i wysusza. Warto więc zainwestować w prostownicę, która zminimalizuje tak negatywne efekty oraz zadba nie tylko o piękny wygląd gładkich i lśniących włosów, ale także o ich zdrowie. Na rynku dostępny jest cały wachlarz sprzętu do prostowania włosów. Prostownice wyposażone są w płytki ceramiczne, teflonowe, lustrzane czy diamentowe, które odpowiadają za ochronę włosów przed wysoką temperaturą.


Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Najbardziej popularne prostownice o powłoce ceramicznej równomiernie się nagrzewają, ułatwiają zatem prostowanie na całej szerokości płytki. Prostownice lustrzane odpowiedzialne są za pozostawienie połysku na włosach. Powłoki tytanowe są odporne na uszkodzenia, zatem tego typu prostownica powinna posłużyć wiele lat. Najnowsze prostownice diamentowe wytwarzają jony ujemne, które zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Dzięki funkcji jonizacji łuska włosa pozostaje domknięta.

Kliknij i zobacz modne fryzury na jesień!

Przy wyborze zakupu warto sprawdzić jak szybko nagrzewają się płytki prostownicy i jaki jest zakres temperatury (maks. 230°C). Istotne jest, aby dostosować temperaturę do stanu włosów. Ważna jest również szerokość płytek – grube i długie włosy wygodniej będzie prostować przy pomocy prostownicy z szeroką płytką, a włosy krótkie łatwiej wyprostujemy wąską prostownicą.

Więcej na temat modnych fryzur znajdziesz tutaj!

Należy pamiętać, że niezależnie od parametrów i jakości prostownicy warto przed prostowaniem nałożyć na włosy krem lub spray chroniący przed wysoką temperaturą.


Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!

ID galerii:640
Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z WarszawyDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 03.12.2012 (aktualizacja: 2012-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×