Wybieramy lakier do włosów

Jesteś ciekawa, czym powinnaś się kierować przy wyborze numeru lakieru do włosów? Skorzystaj z naszych porad i przekonaj się sama!

Wybieramy idealny lakier do włosów

Wybieramy idealny lakier do włosówNa rynku mamy duży wybór środków do układania i usztywnienia włosów. Większość z nich posiada oznaczenia numeryczne lub są określone jako lekko usztywniające, średnio i mocno. Są jeszcze takie, które potrafią usztywniać i jednocześnie nabłyszczać włosy. A jeszcze inne pielęgnować, gdyż zawierają prowitaminy i inne dobrodziejstwa.

Jeżeli zaś chodzi o właściwy wybór lakieru i czym kierować się przy dostosowaniu produktu do usztywnienia, należałoby potrafić określić, jakie posiadamy włosy, w jaki sposób na co dzień układamy swoją fryzurę i czy aby na pewno lubimy usztywnione fryzury. Nie każda z was będzie potrafiła określić czy akurat ta 1 na lakierze, 2 czy 4 będzie dla mnie właściwa. Normalnie w określaniu numerycznym chodzi o stopień sztywności lakieru czy sprayu i np. 1 i 2 to delikatne usztywnienie. Czyli dla włosów dobrze układających się, dla włosów gęstych i elastycznych.

3 i 4 to średnio i troszkę mocniej usztywniające, ale i zwiększające objętość fryzury. Dla włosów średniej grubości, mniej podatnych. Lakier daje efekt widocznego usztywnienia. Numer powyżej, czyli 5, a nawet 6 to już naprawdę mocno usztywniające lakiery. Skierowane do włosów bardzo delikatnych i cienkich, które ciężko jest układać lub które w ogóle nie są podatne.

Trzeba tutaj powiedzieć, że cała gama produktów profesjonalnych do układania i usztywniania fryzur często wymaga też profesjonalnej diagnozy przy doborze odpowiedniej stylizacji. I tutaj polecam skorzystać z doświadczenia i wiedzy profesjonalistów, ponieważ powodzenie przy układaniu włosów nie tylko zależy od końcowego usztywnienia fryzury, ale też od przygotowania włosów do układania (czyli od pielęgnacji i produktu do stylizacji z włosów mokrych).

Profesjonalne produkty często posiadają jakąś teksturę m.in. elastyczność, sztywność, czy wygładzenie dla włosów kręconych czy prostych. To my fryzjerzy po strzyżeniu waszych włosów ustawiamy wam pielęgnację i stylizację nowej fryzury i to nasz obowiązek powiedzieć wam jak to zrobić w domu, żeby fryzura była dobra przez cały dzień.


Sławek Workert.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Sławek Workert
Stylista KMS California, salon Hirek Coiffure z Łodzi
Fot. FotoAlbert.pl

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 19.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×