Wygraj z nawykiem obgryzania paznokci

Nie jesteś zadowolona ze swoich paznokci? Nie potrafisz sobie poradzić z nawykiem ich obgryzania? Pokazujemy kilka sposobów na poradzenie sobie z tym przyzwyczajeniem.

Wygraj z nawykiem obgryzania paznokci

Wygraj z nawykiem obgryzania paznokciObgryzanie paznokci jest popularnym nawykiem. Nie wiadomo co na 100% jest jego przyczyną, jednak zazwyczaj wchodzą w grę problemy emocjonalne, stres, poczucie lęku, osamotnienia, konflikt z innymi, strach.

Może ono doprowadzić do wad zgryzu, stanów zapalnych w jamie ustnej, rozwoju zakażeń (zanieczyszczenia przedostają się  do organizmu na opuszkach palców), skrócenia płytki paznokcia, jego deformacji.

Najważniejsze w pozbyciu się tego nawyku jest mocne postanowienie o chęci walki z nim.
Warto mieć pod ręką różnego rodzaju przegryzki w stylu miętówek, gumy do żucia, orzeszków itp. aby móc nimi zastąpić nawyk obgryzania paznokci np. w wolnej chwili.

Relaks, wypoczynek, spożywanie różnego rodzaju herbatek, które wspierają nasz organizm w chwilach stresowych również przyniosą pozytywny skutek w walce z nawykiem.

Jeżeli będziemy dbały o dłonie, robiły manicure, nawilżały, pielęgnowały skórki itp. wygląd zadbanych dłoni może skutecznie zniechęcić do zniszczenia uzyskanego efektu.


Wygraj z nawykiem obgryzania paznokci

Wygraj z nawykiem obgryzania paznokci


Pomocne są też preparaty do nakładania na paznokcie, dostępne w aptekach i drogeriach, które mają nieprzyjemny smak zniechęcający nas do obgryzania. Problem tylko w tym, że dorośli bardziej niż dzieci są odporni na gorzki smak.

Kolejnym sposobem jaki możemy zastosować jest noszenie po domu bawełnianych rękawiczek, które skutecznie utrudniają nam dostęp do paznokci. Dodatkowo noszenie rękawiczek wpływa na lepsze wchłanianie się różnego rodzaju kremów, masek na dłonie.

Warto jednak podkreślić, że najwięcej zależy od nas samych. To my musimy postanowić, że chcemy się uporać w tym nawykiem!

Do dzieła!
Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 14.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×